You are currently viewing Modlitewnik z obrazkami dla najmłodszych

Modlitewnik z obrazkami dla najmłodszych

 

Czy pamiętacie jeszcze czasy przygotowań do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej? Każde dziecko przeżywało bardzo mocno tę wyjątkową chwilę. Zazwyczaj otrzymywaliśmy wówczas modlitewnik i pamiątkowe zdjęcie z księdzem proboszczem. Obecnie uroczystość komunijna straciła nieco swój wymiar religijny, a dzieci są zasypywane bardzo drogimi i zbytkownymi prezentami. Niezależnie od tego, czy ta tradycja nam się podoba, czy też nie, warto kłaść większy nacisk na wymiar duchowy.

Co zawiera modlitewnik dla dzieci?

modlitewnik dla dzieci z obrazkamiMałym dzieciom, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, z reguły dość trudno jest zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się w tym dniu. Świadomość ta przychodzi z czasem, kiedy nasza wiara dojrzewa i staje się bardziej realna. Nie oznacza to jednak, że dziecko nie przeżywa tego wyjątkowego dnia i nie przejmuje się nim. Jego rodzice i rodzice chrzestni mogą pomóc mu w jak najlepszym przeżyciu przyjęcia Pana Jezusa do serca, wręczając mu modlitewnik dla dzieci z obrazkami. Taka niewielka książeczka może pomóc kilkulatkowi w przygotowaniu się do Pierwszej Komunii. Znajdziemy w niej wszystkie najważniejsze modlitwy, a także przebieg całej Mszy Świętej. Dziecko może więc świadomie w niej uczestniczyć i odpowiadać księdzu – z pewnością zwiększy to jego poczucie pewności siebie, a także przynależności do wspólnoty. Ponadto, w modlitewniku dziecięcym wyszczególnione są najważniejsze litanie i nabożeństwa. Warto zachęcić swoją pociechę, by udawała się na nabożeństwa czerwcowe, majowe czy też różańcowe. Z modlitewnikiem w ręku będzie jej dużo prościej zrozumieć, co dzieje się w kościele. Atrakcyjne dla dziecka będą zwłaszcza kolorowe obrazki, przedstawiające modlące się dzieci lub sceny z Biblii. Jeśli chcielibyśmy kupić dla naszego dziecka taki modlitewnik, powinniśmy udać się do sklepu z dewocjonaliami lub księgarni katolickiej. Z pewnością znajdziemy tam coś ciekawego.

Dziecko, które od najmłodszych lat wychowuje się w wierze katolickiej, będzie jej później wierne przez całe dorosłe życie. Duży wpływ ma tutaj szczery i niewymuszony przykład, jaki dają mu rodzice. Jeśli chcielibyśmy zachęcić malucha do jak najczęstszej modlitwy i uczestnictwa we Mszy Świętej, warto ofiarować mu wyjątkowy, ilustrowany modlitewnik. Taki prezent z pewnością przyda się dziecku, które przygotowuje się do Pierwszej Komunii.