You are currently viewing Modna i ponadczasowa intarsja w drewnie na podłogach

Modna i ponadczasowa intarsja w drewnie na podłogach

Intarsja jest dawną techniką polegającą na wykonywaniu różnorodnych ozdób z użyciem elementów drewnianych. Intarsjowane meble, stoły, sekretarzyki i podłogi do dziś znajdziemy w zabytkowych wnętrzach pałacowych i muzealnych. Jednak i współcześnie wykonywane są dekoracje w formie intarsji. Zdobią one podłogi drewniane i parkiety.

Popularne wzory na podłogach drewnianych

intarsja w drewnieIntarsjowane dekoracje dotyczą zarówno stylowych mebli drewnianych, jak i podłóg. Ponadczasowa intarsja w drewnie to technika dekoracji podłóg. Można wykonać parkiet wysokiej jakości z ciekawymi wzorami, np. rozetą, jodełką, rombami, szachownicą. Dekoracyjnych motywów może być o wiele więcej. Obecnie popularne są intarsje geometryczne z minimalistycznymi wzorami. Piękna intarsja w drewnie wymaga znajomości tej trudnej i wymagającej techniki. Osoba kładąca podłogę może sama docinać elementy drewniane lub położyć parkiet zaprojektowany i wykonany fabrycznie. W każdym z wymienionych przypadków niewymagane jest doświadczenie i znajomość techniki intarsji. Solidnie wykonany parkiet nie wymaga zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych przez wiele długich lat. Dlatego jeśli planowany jest wystrój wnętrz, który przetrwa próbę czasu, to intarsja wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Można też zaproponować swój indywidualny projekt wzorowany na dawnych wnętrzach. Intarsje z płytek drewnianych to stylowe rozwiązanie dekoracyjne.

Piękny, połyskujący parkiet drewniany jest wizytówką domu. Dlatego, gdy ktoś szuka solidnej i oryginalnej podłogi, powinien wybrać intarsję w drewnie. Fachowiec znający tą wymagającą technikę położy piękny, estetyczny parkiet, który przetrwa w doskonałym stanie wiele lat użytkowania. Drewno podłogowe można zamówić w specjalistycznych firmach produkujących parkiety.