Materace wykonane z pianki wysokoelastycznej

Materace wykonane z pianki wysokoelastycznej

Jakiś czas temu doszliśmy z mężem do wniosku, że przydałyby się nam pewne zmiany w urządzeniu mieszkania. Postanowiliśmy więc sprawić, aby poszczególne wnętrza stały się nie tylko ładniejsze, ale przede wszystkim bardziej komfortowe. Najbardziej zależało nam na tym, aby podnieść poziom wygody w naszej sypialni, ponieważ niedawno stwierdziliśmy, że nasze łóżko niestety nie należy do najwygodniejszych. Nadszedł więc czas, aby to zmienić.

Pianka wysokoelastyczna jako materiał na materace

materac z pianki wysokoelastycznejSzukając pomysłów na zmiany w sypialni doszliśmy do wniosku, że najważniejsze jest to, żeby zmienić nasze łóżko. Chociaż wymiana całości wcale nie jest konieczna – zdecydowaliśmy się bowiem na to, aby zostawić jego ramę. Jednak pozbyliśmy się starego materaca, ponieważ nie był on dopasowany do naszych potrzeb. Zaczęliśmy się więc zastanawiać nad tym, jaki materac powinniśmy wybrać, aby był on dopasowany do upodobań zarówno moich, jak i męża. Po pewnych poszukiwaniach oraz zdobywaniu informacji o rodzajach materiałów, jakie wykorzystuje się do produkcji materacy, znaleźliśmy coś, co nas bardzo zainteresowało. Był to materac z pianki wysokoelastycznej, która według producenta doskonale dopasowuje się do ciała podczas snu. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ do tej pory co jakiś czas budziliśmy się z bolącymi plecami albo szyją. Chcielibyśmy tego uniknąć, więc uznaliśmy, że warto spróbować takiego materaca. Jestem bardzo zaskoczona tym, jak jego powierzchnia zmienia kształt pod naciskiem ciała – doskonale się dopasowuje, niezależnie od tego, jaką pozycję wybierzemy. Jednak w chwili, kiedy wstajemy albo zmieniamy pozycję, materac powraca do swojego pierwotnego kształtu, jeżeli nic na niego nie naciska. Nie mogliśmy się więc doczekać, żeby przetestować taki materac w praktyce. Mieliśmy bowiem sporą nadzieję, że będziemy się lepiej wysypiać.

Wysokoelastyczna pianka okazała się świetnym pomysłem, jeżeli chodzi o nowy materac w naszej sypialni. Już po kilku nocach mogłam stwierdzić, że na nim śpi mi się o wiele wygodniej, ponieważ niezależnie od pozycji, w jakiej jest ułożone moje ciało, materac się do niego w pełni dopasowuje. Dzięki temu leżenie na łóżku stało się dla mnie o wiele wygodniejsze, a każdego ranka budzę się o wiele bardziej wypoczęta, niż dawniej.

Close Menu