Jak odżywiać się przy PCOS?

Jak odżywiać się przy PCOS?

Zespół policystycznych jajników, to schorzenie, które w ostatnim czasie pojawia się niesamowicie często. Niestety może ono doprowadzić nawet do problemów z zajściem w ciążę. O PCOS mówi się dużo, jednak tak naprawdę mało kto wie, co to właściwie za choroba, skąd się wzięła i w jaki sposób z nią walczyć. W obecnych czasach jednak opłaca się zwrócić na to uwagę, bo problem PCOS dotyczy coraz większej ilości kobiet.

PCOS i dieta

najlepsza dieta pcosTak naprawdę przyczyną występowania PCOS są głównie zaburzenia hormonalne.Zaburzenia te mają negatywny wpływ na funkcjonowanie jajników. Istnieje szereg objawów, które mogą skłonić nas do podejrzeń, że borykamy się z tym problemem. Najczęściej występującym objawem są oczywiście nieregularne miesiączki lub nawet ich brak. Kolejny objaw to długi czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Jednak mimo wszystko objawem, który najczęściej zmusza kobietę do wizyty u specjalisty jest problem z zajściem w ciążę. Niestety w momencie, gdy ten problem się pojawi, choroba jest już zazwyczaj mocno zaawansowana. Chcąc postawić diagnozę, lekarz musi wykonać USG ginekologiczne, które najczęściej ukazuje powiększone jajniki z licznymi pęcherzykami. Poza tym wykonuje się również badania krwi. Tak naprawdę samo leczenie PCOS polega na usunięciu przyczyny choroby, a więc zaburzeń hormonalnych. Nie jest to wcale takie łatwe. Musimy wiedzieć o tym, że niesamowicie ważnym elementem terapii jest odpowiednia dieta. Jeśli nie do końca wiemy, w jaki sposób się odżywiać, to wystarczy, że wyszukamy hasło najlepsza dieta PCOS, a naszym oczom ukażą się konkretne jadłospisy, które możemy zastosować. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką dietę skomponować również samodzielnie. Poza tym dobrym wyjściem będzie udanie się do dietetyka, który z pewnością nam pomoże i podpowie, co zrobić, aby nasz organizm nieco lepiej funkcjonował.

Niestety PCOS dotyczy coraz większej liczby kobiet i tak naprawdę większość z nich nie do końca wie, w jaki sposób obchodzić się z tą chorobą. Mimo wszystko warto podkreślać, że w przypadku takiej choroby niesamowicie ważny jest nasz sposób odżywiania. Dieta w PCOS powinna być odpowiednio zbilansowana i dostosowana do potrzeb organizmu. Nie możemy o tym zapominać, ponieważ jest to istotny element terapii.

Close Menu