Dlaczego warto zabrać dziecko do psychologa?

Dlaczego warto zabrać dziecko do psychologa?

Na początku gimnazjum przeżyłam ciężkie chwile, które niestety zaowocowały u mnie traumą oraz zaburzeniami. Długo nie potrafiłam się pogodzić z własnym stanem, ale w końcu po długich rozmowach z mamą ta namówiła mnie, abym wybrała się z nią do psychologa i dziś jestem jej za to bardzo wdzięczna.

Szybka pomoc psychologa

psycholog dziecięcy łódźMoja mama już od początku widziała, że coś jest ze mną nie tak, jednakże ja jestem bardzo skrytą osobą i zwyczajnie dużo rzeczy tłumię w sobie dlatego na początku ciężko mi było rozmawiać z nią na temat moich problemów w szkole. Te z kolei z dnia na dzień się nawarstwiały nie dając mi spokoju. W końcu jednak widząc, jak bardzo moja mama się o mnie martwi postanowiłam pokrótce zwierzyć się jej z tego, co leżało mi na sercu. Odbyłyśmy kilka takich rozmów po których mama poprosiła mnie, abym poszła z nią do psychologa. Nie sądziłam wówczas, że moim problemom jest w stanie zaradzić psycholog dziecięcy Łódź okazała się mieć jednak doskonałych specjalistów w tej dziedzinie i już po pierwszej wizycie wyszłam z o wiele pozytywniejszym nastawieniem niż dotychczas. Przede wszystkim psycholog uświadomił mi, że nie jestem niczemu winna oraz, że problem nie leży we mnie, a w naturze dorastania dzieciaków. W szkole bowiem byłam szykanowana przez pewną grupę starszych dziewczyn. Ich zachowanie wobec mnie sprawiło, że po czasie zaczęłam bać się ludzi i uważałam, że każda osoba napotkana przeze mnie mnie nie lubi i chce mi zrobić krzywdę.

Psycholog wiele rzeczy mi wytłumaczył nie tylko względem tego, jakie objawy może dawać sam okres dojrzewania, ale przede wszystkim pomógł mi zrozumieć i zaakceptować samą siebie, co jeszcze do niedawna wydawało mi się wręcz nie do osiągnięcia. Tymczasem dzięki wizytom wiele polepszyło się w moim życiu, a ja dzisiaj jestem znacznie silniejszą osobą, która nie przejmuje się innymi.

Close Menu