You are currently viewing Doświadczony agent nieruchomości

Doświadczony agent nieruchomości

Na rynku nieruchomości znajdziemy bardzo dużo ofert kupna, sprzedaży i wynajmu mieszkań o dowolnym metrażu, domów czy lokali biurowych w różnych częściach kraju. Właściciele nieruchomości samodzielnie umieszczają ogłoszenia w internecie lub też korzystają z pomocy profesjonalistów. Na pewno drugie rozwiązanie jest lepsze, ale też kosztuje.

Gdzie znajdziemy agentów nieruchomości?

profesjonalny agent nieruchomości - katowiceJeżeli posiadamy nieruchomość, którą chcemy szybko sprzedać, to lepiej nie obniżać ceny do poziomu poniżej normy, gdyż tylko na tym stracimy. Lepiej skorzystać z pomocy biura nieruchomości, które specjalizuje się w przeróżnych operacjach na rynku. Podpisują z nim umowę właściciele mieszkań i domów, które chcą sprzedaż lub wynająć. Nie brakuje też chętnych do zakupu nieruchomości. W takich miejscach pracują agenci nieruchomości, którzy doradzają i pomagają klientom znaleźć to, czego szukają. Głównie zajmują się sprzedażą i zakupem nieruchomości, gdyż z tego mają największe prowizje. Jeżeli interesuje nas profesjonalny agent nieruchomości – Katowice są miastem, w którym jest ich najwięcej. Ich pomoc często okazuje się bezcenna, ponieważ są w stanie w gąszczu wszystkich ofert znaleźć takie, które będą idealnie dopasowane do wymagań klientów. Najpierw przedstawiają je w biurze, a kiedy zostaną wstępnie zaakceptowane, to zabierają klienta na ich oglądanie. Jeżeli dana osoba zdecyduje się na przykład na zakup mieszkania, które dostępne jest w bazie agencji nieruchomości, to po podpisaniu umowy z właścicielem nieruchomości, klient musi dokonać zapłaty prowizji, która zawsze jest ustala na samym początku. Najczęściej jest to procent od kwoty wartości nieruchomości lub też stała kwota odgórnie ustalona przez agenta. Jest to koszt, jaki należy ponieść z tytułu korzystania z jego usług, a także możliwości skorzystania z oferty biura.

W Polsce działa nawet kilkanaście tysięcy agentów nieruchomości, którzy są zatrudnienie w biurach w całej Polsce. Są oni specjalnie szkoleni, aby w odpowiedni sposób rozmawiać z klientem, umiejętnie negocjować i też właściwie przedstawiać oferowane nieruchomości. Od tego ile mieszkań czy domów sprzedadzą, zależy ich wynagrodzenie, a trzeba zaznaczyć, że nie co dziennie ktoś kupuje nieruchomość, bo to rzadkie transakcje.

Więcej na: https://www.max-house.pl/