You are currently viewing Warto postarać się o zwroty podatków

Warto postarać się o zwroty podatków

Podróż poza granice naszego kraju w celach służbowych często będzie związana z koniecznością wydawania pieniędzy w zagranicznych podmiotach. Być może będziemy musieli zatankować do pełna nasz samochód, albo skorzystać z usług hotelarskich. Wówczas będziemy mogli postarać się o to, żeby odzyskać zapłacony w tym czasie podatek VAT. Dotyczy to pobytu we wszystkich krajach, które są członkami Unii Europejskiej.

Zagraniczny urząd skarbowy odda nam podatek

zwrot VAT z Francji za paliwoWyjątkiem od tej reguły nie jest Francja. Jeżeli pojechaliśmy na przykład do Paryża, żeby omówić ważne sprawy biznesowe albo podpisać kontrakty, możemy z powodzeniem postarać się o zwrot zapłaconego tam podatku VAT. W tym celu koniecznie trzeba posiadać odpowiednie dokumenty, z których jasno będzie wynikało, że to nasza firma kupiła paliwo. Jeżeli jesteśmy zwolnieni z płacenia podatku VAT w naszym kraju, wówczas nie mamy co liczyć na zwrot. Może tak się stać, jeżeli nasza firma nie jest duża, a jej obroty nie przekraczają dwustu tysięcy w skali roku. To nie dużo dla dobrego przedsiębiorcy. W sytuacji, w której musimy płacić podatek VAT, możemy już liczyć na zwrot tego, który zapłaciliśmy za granicą. Ważne jest, aby w odpowiednim terminie złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Skarbowym. Możemy zrobić to osobiście, stawiając się w odpowiedniej placówce Urzędu Skarbowego, ale są też inne sposoby. Oprócz wypełnienia wniosku elektronicznego, bardzo popularną usługą jest skorzystanie z pośrednika. Wiele firm decyduje się na to, gdyż dzięki temu nie trzeba przejmować się wypełnianiem skomplikowanych dokumentów skarbowych. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Jeżeli chcemy uzyskać zwrot VAT z Francji za paliwo musimy złożyć wniosek w odpowiednim terminie. To bardzo ważne, gdyż po jego przekroczeniu nie będziemy już mogli złożyć takiego wniosku i zwrot przepadnie.

Pilnowanie odpowiednich terminów jest jednym z zadań naszych księgowych, którzy będą musieli dbać o to, żeby wszystkie wnioski do Urzędu Skarbowego wpływały w odpowiednim czasie. Warto więc o tym pamiętać. Do wniosku trzeba też załączyć zagraniczne faktury, na których płatnikiem w widoczny sposób jest nasza firma. Dzięki temu będziemy mieli podstawę do starania się o zwrot zapłaconego za granicą podatku. Dzięki temu oszczędzimy.

Więcej na: https://impolsarl.com/