You are currently viewing Terenowa ładowarka do samochodu elektrycznego

Terenowa ładowarka do samochodu elektrycznego

Na długich trasach nie zawsze mamy możliwość doładowania samochodu w stacji, gdyż takowych stacji niejednokrotnie nie ma na trasie którą jedziemy. Początkowo wymuszało to konieczność wyznaczania drogi tak, by można było uzupełnić energię samochodu po drodze, lub też na końcu trasy.

Przenośne ładowarki akumulatorów samochodów elektrycznych

ładowarka na panele słoneczneOd jakiegoś czasu szukaliśmy jednak bardziej wygodnego rozwiązania, jakim okazały się przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego. Takie ładowarki nie były szczególnie nowatorskim urządzeniem, gdyż od kilkunastu lat można spotkać urządzenia, które wykorzystują energię słoneczną do ładowania własnych baterii. Ładowarka na panele słoneczne działa dokładnie jak owe urządzenia, konwertując światło na energię elektryczną, która następnie jest używana do ładowania ogniw samochodu elektrycznego. Nie umożliwia błyskawicznego naładowania całego ogniwa w kilka minut tak jak ładowarka na stacji, aczkolwiek w momencie w którym doładowanie samochodu jest niezbędne, jest niezastąpionym urządzeniem. Co więcej, panel ładowarki może być wymieniony na całkowicie inny model, nawet mający większe gabaryty, a co za tym idzie, większą wydajność. Sama ładowarka i przetwornik nie są natomiast bardzo dużymi urządzeniami, i mogą być bez większych przeszkód przewożone w bagażniku samochodu i użyte zawsze gdy są one potrzebne.

Do prawidłowego działania ładowarki potrzebne jest jedynie nasłonecznione miejsce, więc może być używana nawet na zewnątrz, na postoju czy parkingu. Wielu znajomych kierowców zaopatrzyło się w takie urządzenia, gdyż są niezastąpione na długich trasach bez możliwości podłączenia samochodu do ładowania, a niektórzy używają ich nawet poza pracą, do ładowania prywatnych samochodów elektrycznych.