You are currently viewing Zakup nowego okna dachowego

Zakup nowego okna dachowego

Wiele z nas zachwyca się domami, w których zainstalowane są okna dachowe. Doskonale prezentują się ona na zewnątrz, a zdjęcie wnętrz pomieszczeń, w których są one zamontowane zapierają dech w piersiach. Nic wiec dziwnego, że tak wiele osób marzy o ich zainstalowaniu we własnym domu. Część z nas zakłada jednak, że tego typu rozwiązania są dość kosztowne i znacznie przekraczają budżet przeznaczony na okna. Okazuje się jednak, że rzeczywistość jest zupełnie inna.

Zakup i montaż wytrzymałych okien dachowych

nowe okna dachowe 78x118 z kołnierzemMyśląc o zamontowaniu okien dachowych warto zapoznać się z ich opisem i ceną. Wbrew pozorom wcale nie musi być ona tak wysoka, jak nam się wydaje. Okna dachowe z niższej półki cenowej są równie efektowne i praktyczne, co te droższe. Nowe okna dachowe 78×118 z kołnierzem możemy dostać w naprawdę atrakcyjnych cenach zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wbrew pozorom nie tak duża kwota jest potrzebna, aby uzyskać nasz wymarzony efekt. Warto jednak dobrze zapoznać się z modelami oferowanymi na rynku. Okna wykonane mogą być z różnych materiałów, przy czym najpopularniejszym rozwiązaniem jest drewno lub PCV. W przypadku drewna nie musimy obawiać się zniekształceń, czy rozpulchniania spowodowanego wilgocią, ponieważ drewno jest poddawane obróbce oraz pokrywane specjalną warstwą, która chroni przed takimi niedogodnościami. Oferowane są również modele z różną liczbą szyb. Od dwóch do nawet czterech. Ważne jest zwrócenie uwagi na to, aby przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona była gazem szlachetnym, który zapewnia doskonałą termoizolację. Dzięki niej nie musimy obawiać się uciekania ciepła na zewnątrz zimą oraz zbytniego nagrzewania pomieszczenia podczas upałów. Istotna jest również obecność systemu antywłamaniowego, który zapewnia nam bezpieczeństwo. Myślę, ze warto również zwrócić uwagę na zewnętrzną szybę.

Część producentów oferuje okna, w których jest ona hartowana, dzięki czemu możemy liczyć na to, że będzie ona odporna na uderzenia, na przykład spowodowane dużym gradem. Ważna jest również gwarancja-część producentów oferuje na swoje produkty nawet dziesięcioletnią gwarancję, co pozwala nam na skorzystanie z fachowej pomocy w razie jakichkolwiek problemów. Wybór takiego okna może być łatwy, jeśli dobrze zapoznamy się z jego charakterystyką.