You are currently viewing Czym naprawić drewno?

Czym naprawić drewno?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Wiele elementów w naszych domach i mieszkaniach wykonanych jest z drewna. Materiał ten jest łatwy w obróbce i przyjazny dla człowieka. Jednak niejednokrotnie na skutek użytkowania na drewnie mogą pojawiać się ubytki. Najczęściej widoczne są one na drewnianych podłogach, oknach czy drzwiach i futrynach.

Jak naprawić uszkodzone drewno?

wypełniacz do szczelin w drewnieNajczęstszą przyczyną powstawania ubytków, rys czy szczelni w elementach drewnianych są uszkodzenia mechaniczne, kurczenie się drewna czy uszkodzenia powłoki ochronnej. Jednak elementy z drewna da się odnowić i naprawić. Wystarczy wiedzieć jak to zrobić i do zadania tego dobrze się przygotować. Uszkodzenia drewna wynikają najczęściej z powodu codziennego użytkowania. Przy przenoszeniu mebli możemy uderzyć we framugę czy podczas jedzenia w salonie może nam upaść talerz na drewnianą podłogę. Tego typu uszkodzenia zdarzają się i zdarzać z pewnością cały czas będą. Jeśli drewno używane do kładzenia parkietu nie było odpowiednio aklimatyzowane również możemy spodziewać się pojawiania się szczelin na podłodze. Jednak na wszystkie nasze problemy z drewnianymi elementami w mieszkaniach i domach jest rozwiązanie. Wystarczy wypełniacz do szczelin w drewnie, który pomoże nam zatuszować uszkodzenie oraz odnowić wygląd danego przedmiotu. Drewno to bardzo wdzięczny materiał do renowacji i można go odnawiać wiele razy. Do maskowania ubytków idealnie nadają się wypełniacze, kity i szpachle. Szpachle i wypełniacze służą do usuwania ubytków w drewnie i materiałach drewnopodobnych.

Renowacja drewna nie jest bardzo trudna. Jest wiele dostępnych metod i produktów, które pomogą nam ułatwić to zadanie. Jednak należy również pamiętać, że wielu uszkodzeń można uniknąć przez zapewnienie odpowiednich warunków wilgotności w domu. Drewno jest materiałem wrażliwym na zmianę wilgotności powietrza, o czym należy pamiętać.