You are currently viewing Znaczenie stosowania kurtyn paskowych

Znaczenie stosowania kurtyn paskowych

W przedsiębiorstwie niekiedy istnieje potrzeba podzielenia przestrzeni. Jednocześnie wszystkim zależy na tym, aby pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami można było się łatwo przemieszczać. Izolacja ma dawać możliwości zatrzymania temperatury, izolacji hałasu lub zapobiegać przedostawaniu się insektów. Często takie podziały stosuje się, gdy sąsiadują ze sobą dwie strefy – czysta i brudna. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje pewność, iż przejdzie także niezapowiedziane kontrolę i audyty.

Odpowiednie parametry jakościowe kurtyn paskowych

polecane kurtyny paskowe na wymiarTaki bezpieczny podział przestrzeni najlepiej uzyskać z pomocą kurtyn paskowych. Ten rodzaj wyposażenia można spotkać w wielu firmach o bardzo różnych profilach działalności. Dostępne na rynku kurtyny różnią się wykonaniem, sposobem montażu, wielkością oraz właściwościami. Najczęściej realizuje się ich produkcję na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu zyskuje się produkt, który jest idealnie dopasowany do danego otworu. Jednocześnie spełnia on wszystkie wymagania klientów. Polecane kurtyny paskowe na wymiar wykonane są zazwyczaj z polimeru PCV. To on nadaje im pożądane cechy, takie jak wytrzymałość i jednoczesną elastyczność. Dzięki temu materiałowo uzyskuje się także dużą odporność na uszkodzenia, promieniowania UV oraz co szczególnie ważne w przypadku działalności w dość specyficznych warunkach izolację temperaturową i akustyczną. Dzięki kurtynie tworzy się lepsze, bardziej komfortowe miejsce pracy. Kurtyny mogą być zamontowane w różny sposób. Wiele zależy od możliwości, jakie dają dane pomieszczenia. Najczęściej preferuje się jednak montaż od wewnętrznej części danego pomieszczenia. Najsolidniejsze konstrukcje uzyskuje się wówczas, gdy wykorzystuje się do tego specjalną konstrukcję nośną. Niemniej jednak montaż do ściany też spełni swoje funkcje. 

Podsumowując, aby zapewnić właśnie warunki prowadzenia procesów, koniecznie trzeba zastanowić się nad podziałem przestrzeni. Być może z różnych względów pozwoli to na spełnienie bardziej restrykcyjnych warunków higienicznych, lub pozwoli na obniżenie migracji wytworzonego hałasu lub zimna. W roli wyposażeń, które umożliwiają takie działanie, świetnie sprawdzają się kurtyny pasowe. Na dzisiejszym rynku można spotkać wielu producentów tego wyposażenia. Podczas wyboru warto jednak zwrócić uwagę na odpowiednie parametry jakościowe.