You are currently viewing Jaką folię dachową wybrać?

Jaką folię dachową wybrać?

Zabezpieczenie dachu jest kluczowe nie tylko do tego, żeby był on nieprzemakalny, ale również, żeby dobrze przepuszczał powietrze oraz parę. Jest to ważne dla komfortu i bezpieczeństwa domowników, ponieważ wtedy niweluje się wystąpienie np. pleśni, która często pojawia się przy przeciekaniu dachu. 

Rodzaje folii dachowych 

najlepsza folia dachowa mdmMożna rozróżnić wiele foli dachowych, np. wysokoparoprzepuszczalne, niskoparaprzepuszczalne, a także paroszczelne i paroizolacyjne. Asortyment jest więc bardzo szeroki i ostateczny wybór zależy jedynie od danych potrzeb. Jeśli chodzi o folię wysokoparoprzepuszczalną to układa się bezpośrednio na materiale izolacyjnym np. na wełnie mineralnej. Dodatkowo folia to nie jest przeszkodą dla pary wodnej. Natomiast folia niskoparoprzepuszczalna charakteryzuje się tym, że przepuszcza niewielkie ilości pary. Są one układne na łatach i nie powinny spotykać się z ociepleniem. Jeśli chodzi o folie paroszczelne i paroizolacyjne, to różnią się od siebie tym, że w przypadku tej pierwszej ilość przepuszczalnej pary jest bardzo niewielki, a drugi rodzaj foli chroni materiał izolacyjny przed zawilgoceniem. Folia jest jednym z nowoczesnych materiałów izolacyjnych. Należy pamiętać o tym, że musza być one umieszczone w odpowiednich miejscach na dachu, najlepiej obejmując pokrycie lub jego ocieplenie. Folia ma za zadanie chronić konstrukcję i zapewnić ochronę przed zawilgoceniem. Warto zaznaczyć, że z upływem lat dach staje się mniej szczelny i może przepuszczać np. wodę deszczową, co powoduje przemakanie i wystąpienie pleśni oraz grzyba. Dodatkowo najlepsza folia dachowa mdm będzie dobrym wyborem dla domów, które mają nieużytkowe poddasze. Przestrzeń nad stropem może być wentylowana, co jest dodatkowym plusem. Takie folie używa się również przy dachach budynków magazynowych, czy też przemysłowych, więc mają tak naprawdę wiele zastosowań. Folię można także dostosować do danej powierzchni, ale najważniejszymi cechami tego typu izolacji jest wytrzymałość i w miarę niskie koszty.

Folia dachowa jest jednym z nowoczesnych sposobów na to, żeby ochronić dach przed przemakaniem. To dobry wybór szczególnie dla domów, gdzie nie wykorzystuje się poddasza, ale równie dobrze sprawi się także w innych budynkach np. przemysłowych.