You are currently viewing Zimowe ubrania robocze

Zimowe ubrania robocze

Praca w okresie zimowym jest bodaj najtrudniejsza i najbardziej wymagająca. Same zadania wymagają ogromnego nakładu pracy, a warunki pogodowe uniemożliwiają użycie wielu narzędzi i preparatów, a załoga potrzebuje dobrze przystosowanego ubrania, by móc je wykonywać. Problemem jest zawsze jakość odzieży roboczej, gdyż częściej niż rzadziej nie chroni ona przed niskimi temperaturami, a nawet jeśli to zwykle znacznie utrudnia jakiekolwiek prace.

Odzież robocza do pracy w zimie

ocieplana odzież bhp - bydgoszczJeszcze do niedawna korzystaliśmy podczas pracy ze standardowych ubrań roboczych, które nie są ani komfortowe, ani też przydatne w okresie zimowym. Załoga radziła sobie z trudnymi warunkami na swój sposób, zazwyczaj nosząc dodatkowe warstwy odzieży pod ubraniem roboczym, co nie było ani komfortowe ani też do końca skuteczne i w oczywisty sposób ograniczało ruch i utrudniało pracę. W końcu zapadła decyzja o zaopatrzeniu się w wyspecjalizowaną odzież do pracy w niskich temperaturach, gdyż niektóre zadania były niemożliwe do wykonania bez posiadania takowej. W bardzo niewielu sklepach sprzedawana jest wyspecjalizowana, ocieplana odzież BHP – Bydgoszcz jest jednym z niewielu miast w którym działają hurtownie pracownicze, zajmujące się sprowadzaniem właśnie takiego wyposażenia. Zimowa odzież pracownicza jest bowiem nieporównywalnie lepsza od każdego standardowego zestawu ubrania roboczego. Komplety odzieżowe są wzorowane na ubraniach alpinistycznych, dzięki czemu chronią przed najtrudniejszymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie pozwalają na swobodną pracę, gdyż nie ograniczają ruchu i nie obciążają pracownika dużą wagą.

Materiał warstwy zewnętrznej odzieży należy do najwytrzymalszych tkanin syntetycznych, nie tylko odpornych na uszkodzenia mechaniczne ale również na zabrudzenia czy kontakt z preparatami, jakie używane są w miejscach pracy, więc doskonale chroni pracowników przed urazami mogącymi powstać po wystawieniu na ich działanie. Jak niemal wszystkie warianty odzieży roboczej, również zimowe ubrania są wygodne i posiadają wiele kieszeni czy zaczepów, służących do przenoszenia narzędzi lub mocowania wyposażenia bezpieczeństwa, używanego w trakcie prac na terenie niestabilnym czy silnie oblodzonym, jak również podczas pracy na wysokościach.