You are currently viewing Jak przygotować się do jazdy rowerem?

Jak przygotować się do jazdy rowerem?

Większość osób obawia się wyruszania na wycieczki rowerowe w czasie deszczowej pogody. Obawiają się oni przede wszystkim poślizgniecie na śliskiej od deszczu drodze. Jak się jednak okazuje, kupując odpowiednie opony, ryzyko poślizgu można znacznie ograniczyć.

Rodzaje opon rowerowych Mitas

opony 28 cali mitasWiększość osób zanim wyruszy na dłuższą wyprawę rowerem, sprawdza dokładnie przewidywane warunki pogodowe. Wszystko dlatego, że jazda rowerem w czasie deszczowej pogody uważana jest  za bardzo niebezpieczną, ze względu na zwiększone ryzyko poślizgu. Jak się jednak okazuje, ryzyko to można znacznie ograniczyć zakupując opony 28 cali mitas. Tego rodzaju opony sa doskonale przystosowane do jazdy w praktycznie każdych warunkach, dzięki swojej unikalnej konstrukcji. Bardzo dobra przyczepność takich opon w każdych warunkach jest związana przede wszystkim ze specjalnymi nacięciami, którymi takie opony sa pokryte. Dzięki temu właśnie nie ma ryzyka, że gdy jezdnia jest mokra dojdzie do poślizgu w czasie jazdy rowerem. Co więcej opony te sprawdzają się nie tylko w czasie jazdy po asfalcie, ale także po drogach polnych czy też wyłożonych żwirem. Wszystko to sprawia, że sprawdzają się one zdecydowanie najlepiej podczas jazdy rowerem na większe odległości, gdzie standardowe opony kompletnie by sobie nie poradziły. Właśnie dlatego sa one polecane, również profesjonalnym kolarzom, gdyż są one najlepszym wyborem do jazdy na większe odległości, w zróżnicowanych warunkach pogodowych, jak też terenowych.

Wiele osób obawia się jazdy rowerem w czasie deszczowej pogody. Tak naprawdę jednak, podróż w takich warunkach może być bezpieczna o ile będziemy korzystać z odpowiedniej klasy opon. Niektóre z  nich, dzięki zaawansowanej budowie, chronią bardzo dobrze przed poślizgiem.