You are currently viewing Jak wybrać damskie oficerki jeździeckie?

Jak wybrać damskie oficerki jeździeckie?

Podstawowe wyposażenie każdego jeźdźca stanowią odpowiednie buty do jazdy konnej. Dobór odpowiedniego modelu może wpływać zarówno na swobodę ruchów, wygodę, a także efekty uzyskiwane w czasie treningów. Należy także pamiętać, że samopoczucie jeźdźca w znacznym stopniu oddziałuje na konia i jego pracę, dlatego jeździec czujący się niekomfortowo w swoim obuwiu może uzyskiwać o wiele gorsze efekty. W jaki sposób możemy więc wybrać najbardziej optymalne modele obuwia, w których będziemy czuć się komfortowo?

Zalety użytkowania oficerek jeździeckich

damskie buty jeździeckie oficerkiOsoby będące doświadczonymi i profesjonalnymi jeźdźcami startującymi na zawodach, zazwyczaj wybierają oficerki jeździeckie. Jest to wysoki model obuwia, bardzo elegancki i idealnie dopasowujący się do łydki. Kształt takiego buta powoduje doskonałą ochronę nogi w czasie prowadzenia konia. Bardzo popularne są damskie buty jeździeckie oficerki. Ich alternatywą są sztyblety do jazdy konnej, czyli krótkie buty, łatwe do zdjęcia i założenia, w związku z czym nadające się do jazdy rekreacyjnej i w terenie. Każdy rodzaj obuwia, a także czapsów chroniących łydki może być wykonany zarówno ze skóry, naturalnej, jak i ekologicznej. Polecane są szczególnie modele butów wykonanych ze skóry naturalnej, ponieważ jest ona o wiele bardziej delikatna i jednocześnie pozwala na lepszy kontakt z koniem. Choć takie buty nie są tanie, należy pamiętać, że chronią stopę przed ewentualnym złamaniem i jednocześnie umożliwiają prawidłowy dosiad. Oficerki do jazdy konnej kupimy wyłącznie w dobrych sklepach jeździeckich. Wynika to z faktu, iż jest to produkt profesjonalny i przeznaczony w szczególności do jazdy konnej i to właśnie w specjalistycznych miejscach warto go szukać, aby zakup był satysfakcjonujący.

Jeżeli w okolicy w jakiej mieszkamy nie ma sklepu jeździeckiego, odpowiednie modele oficerek możemy znaleźć w sklepie internetowym. Sklepy z asortymentem do jazdy konnej, również te online, mają standardowo ogromny wybór modeli, dzięki czemu będziemy mieć z czego wybierać. Są to profesjonalne buty, dlatego nie wato decydować się na tanie wersje, ponieważ nie spełnią one znacznych wymagań jeźdźców. Z tego względu warto wziąć pod uwagę wyłącznie modele od sprawdzonych producentów, które są wykonane starannie i z dobrej skóry.