You are currently viewing Wycinanie płytek z cegieł

Wycinanie płytek z cegieł

Pozostałości po rozbieranych budynkach bardzo często nadają się do recyklingu, a w niektórych przypadkach nawet do ponownego użycia. Nawet jeśli materiały nie są w idealnym stanie, wielu pomysłowych przedsiębiorców zaczęło używać ich do produkcji dekoracji, wyposażenia wnętrz o klasycznym, staroświeckim wyglądzie, czy nawet piecy i kominków kaflowych. Porozbiórkowe cegły są najczęściej przetwarzane na płytki, które później służą jako dekoracja pomieszczeń.

Wycinanie ozdobnych płytek z cegieł porozbiórkowych

precyzyjne cięcie cegłyZazwyczaj zdarza się iż cegły odzyskane z rozbiórki budynków nadają się do dalszej obróbki tylko w przypadku gdy są one w dobrym stanie. Niektórzy wytwórcy płytek skupują jednak wszystkie cegły, nawet te potrzaskane czy mające znaczne ubytki, tworząc również warianty płytek wizualnie pękniętych, gdyż takowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób preferujących niestandardowy wystrój wnętrza. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż firmy które wykonują takie płytki nie tylko skupują porozbiórkowe cegły, ale również wykonują płytki z materiałów dostarczonych przez klientów. Najbardziej polecane firmy są rekomendowane przez klientów nie tylko za doskonałe wykonanie płytek, ale również za precyzyjne cięcie cegły, niezależnie od jej stanu i ilości skaz czy ubytków, przerabianej na owe płytki. Wielokrotnie zdarza się, iż klienci zlecający wykonanie płytek z materiałów pozyskanych po rozbiórce budynku mają bardzo specyficzne i wygórowane wymagania, lub też posiadają bardzo niespotykane odmiany cegieł, mogące sprawić wiele trudności podczas cięcia, dlatego też producenci płytek dokładają wszelkich starań by zamówienia były wykonywane z najwyższą jakością. Cena wykonania płytek zależna jest oczywiście od ich rodzaju i stanu, ale również uwarunkowana jest wymiarami.

Płytki z cegieł mogą mieć wymiary boku cegły z której zostały wycięte, aczkolwiek nie ma większego problemu ze złożeniem zamówienia na płytki o niestandardowym kształcie, wymiarach czy fakturze. Zazwyczaj płytki tak wykonane pozostawiane są w całkowicie naturalnym stanie, choć na życzenie klienta mogą być wygładzane, czyszczone czy nawet lakierowane, a wszystkie owe czynności przeprowadzane są przez każdego producenta płytek po bardzo niskiej cenie.