You are currently viewing Profesjonalna i skuteczna terapia ustawieniami systemowymi

Profesjonalna i skuteczna terapia ustawieniami systemowymi

Psychologia jest jedną z tych dziedzin nauki, która bez przerwy się rozwija. Non stop prowadzone są badania naukowe, których celem jest poznanie, w jaki sposób funkcjonuje psychika człowieka, a także jakie mechanizmy kierują jego zachowaniem. Takie badania w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju tej dziedziny nauki i pozwalają nam odkryć nowe, skuteczniejsze metody terapeutyczne.

Jak znaleźć sprawdzoną terapię metodą Berta Hellingera?

skuteczne ustawienia rodzinne hellingeraJedną z tak powstałych metod terapeutycznych są ustawienia metodą Berta Hellingera. Człowiek ten swoją teorię oparł na twierdzeniu, że wszystkie nasze problemy wynikają z nieprawidłowych, zaburzonych, czy też całkowicie zerwanych więzi rodzinnych. Te nieprzepracowane tramu niekorzystnie wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie i odzywają się w tych momentach, które są dla nas szczególnie trudne. Możemy się więc spodziewać, że zauważymy ich obecność, kiedy w naszym życiu zacznie się mały bałagan. Zaczną się kumulować problemy, nie będziemy mogli poradzić sobie z presją zawodową, a także z obowiązkami domowymi. Wtedy też warto skorzystać z pomocy polecanego specjalisty i rozpocząć terapię. Jedną z polecanych metod są skuteczne ustawienia rodzinne Hellingera. Terapia ta jest formą terapii grupowej, gdzie w leczeniu uczestniczą wszyscy członkowie zgromadzenia. Aby znaleźć najbliższe miejsce spotkań wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki internetowej. Wpisanie odpowiedniego hasła zaprowadzi nas na stronę specjalisty zajmującego się taką terapią. Ze strony dowiemy się, w jaki sposób terapia ta przynosi skutki, a także jak umówić się na spotkanie. Znajdziemy tam również numer kontaktowy do specjalisty. Sama terapia polega na odgrywaniu przez członków zgromadzenia roli członków rodziny osoby, która poddawana jest terapii. Wcielają się oni w rolę, a następnie przez prowadzącego ustawiani są w przestrzeni w taki sposób, aby symbolizowało to relacje panujące pomiędzy członkami rodziny.

Sama terapia cieszy się szczególną w ostatnim czasie popularnością, ponieważ bardzo szybko daje pierwsze rezultaty. Przy bardziej skomplikowanych sprawach możemy zauważyć efekty już po kilku sesjach, jednak niektórzy czują znaczną poprawę już po jednej, a po dwóch kończą terapię. Warto wiedzieć, że koszty ustawień systemowych nie są tak duże, jak mogłoby się nam wydawać, w związku z czym każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.