You are currently viewing Korzystamy z naprawy siłowników hydraulicznych

Korzystamy z naprawy siłowników hydraulicznych

Nowoczesne układy hydrauliczne sprawdzają się w przypadku wielu maszyn pracujących w naszym otoczeniu. Mają one ważne zastosowania w przypadku niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Dodatkowo umożliwiają zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a także efektywności pracy maszyn. Warto dowiedzieć się jaką rolę odgrywają siłowniki hydrauliczne, w jakich przypadkach konieczna jest wymiana, a kiedy można skorzystać z naprawy.

Efektywna naprawa siłowników hydraulicznych

profesjonalna naprawa siłowników hydraulicznychDostępne powszechnie siłowniki hydrauliczne są dosyć prostymi konstrukcjami, które doskonale sprawdzają się nawet w pracy ze znacznymi obciążeniami. Zasada ich działania nie jest skomplikowana, bowiem do przestrzeni roboczej wtłaczana jest ciecz, która wprawia tłok w ruch. Zależnie od rodzaju zastosowania, wyróżnia się różne rodzaje konstrukcji siłowników, zarówno jednotłoczyskowe, jak i dwutłoczyskowe, dodatkowo mogące działać w jednym kierunku lub dwukierunkowo. W każdym z przypadków szczególnie ważnym obowiązkiem użytkownika będzie zadanie o odpowiedni stan tej konstrukcji. Niezbędna może okazać się profesjonalna naprawa siłowników hydraulicznych. Uszkodzenia siłowników niejednokrotnie wynikają z wykorzystania nieodpowiedniego ciśnienia w układzie hydraulicznym. Szkodliwe bywa zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie ciśnienie robocze. Oprócz tego uszkodzenia mogą powstać w czasie normalnej eksploatacji, na przykład w efekcie zużycia się prowadnic tłoczyska. Z tego powodu ważne jest zadbanie w sposób kompleksowy o układ. Do pojawienia się awarii może także przyczynić zanieczyszczony olej, dlatego warto zadbać o profilaktyczne przeprowadzanie serwisu olejowego, który pozwala na zbadanie składu, a w niektórych przypadkach także zamontowanie filtrów. Problematyczne okazują się również zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne, które powodują konieczność naprawy takiego siłownika i innych elementów układu.

Proces regeneracji siłowników hydraulicznych rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnej ekspertyzy. Pozwala ona na określenie, jaki jest optymalny zakres prac. Zazwyczaj wymieniane są w takim przypadku wszystkie uszczelnienia, często także tłoczyska. Możliwe jest również jej zregenerowanie poprzez wykonanie szlifowania oraz pokrycie chromem. Dzięki takiej kompleksowej naprawie i regeneracji możliwe będzie wydłużenie żywotności siłownika.