You are currently viewing Piękne książki o Stanisławie Wyspiańskim

Piękne książki o Stanisławie Wyspiańskim

Byłam od zawsze osobą, która zachwycała się sztuką i historią. Lubiłam sama angażować się w zdobywanie wiedzy, która o wiele bardziej poszerzała zakres lekcji w szkole. To właśnie w ten sposób docierałam do twórców, którzy byli albo całkowicie pomijani przez nauczycieli, albo temat był poruszany jedynie powierzchownie, bez większego zagłębiania się w ich wyjątkowe dzieła oraz historię.

O Stanisławie Wyspiańskim – piękna książka

stanisław wyspiański książkaDlatego też nie bardzo przepadałam za szkołą. Gdy już pojawiał się jakiś temat, który mnie osobiście bardzo ciekawił, to nie było możliwości się o niego uczepić, od razu przechodziliśmy do czegoś kolejnego. Tym samym uczyłam się na własną rękę i na własną rękę starałam się zdobywać wiedzę. Tak też doszło do tego, że zachwyciłam się Stanisławem Wyspiańskim. Uważam, że ten polski twórca był kimś naprawdę wyjątkowym, bo nie tylko pisał, ale też malował oraz robił o wiele więcej rzeczy artystycznych. Jeżeli chodzi o kogoś takiego jak Stanisław Wyspiański książka o nim i jego twórczości marzyła mi się ponad wszystko. Miałam już pewną kolekcję różnych książek, które planowałam pięknie układać w swojej biblioteczce, ale jednak książka dotycząca Wyspiańskiego nadal nie znajdowała się w moich rękach. W końcu jednak przypadkiem na taką trafiłam i od razu przypadła mi ona do gustu. Musiałam ją mieć, więc nawet bez większego zastanowienia kupiłam ją, bardzo licząc na jak najciekawszą zawartość.

Ależ miałam szczęście. Mimo że tę książkę znalazłam bardzo przypadkowo, to okazało się, że to jedna z najlepszych książek o polskich artystach, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Teraz wiem, że będzie ona zajmować wyjątkowe miejsce w mojej kolekcji i bardzo liczę, że moje szczęście co do książek się jeszcze nie skończyło.