You are currently viewing Solidne ocieplanie domów

Solidne ocieplanie domów

Dzięki zastosowaniu do ocieplania pianki poliuretanowej, nie tylko można skutecznie ocieplić dom, ale także wyciszyć go, ponieważ pianka chroni również przed hałasem. Mówi się, że 10 cm warstwa pianki redukuje nawet 55 decybeli. Na rynku dostępne są pianki otwartokomórkowe oraz zamkniętokomórkowe, które są sztywniejsze.

Dlaczego warto zastosować piankę poliuretanową?

najlepsza pianka pur - mazowieckieRosnącą popularnością cieszy się ocieplanie za pomocą pianki poliuretanowej, która tworzy trwałą powłokę termoizolacyjną. Wyborem klientów jest najlepsza pianka pur – mazowieckie to obszar działania profesjonalnej firmy zajmującej się ocieplaniem pianką poliuretanową. Dzięki natryskowej metodzie ocieplania, pianka dociera w każdą szczelinę, ponieważ zwiększa swoją objętość. Metodą tą można ocieplić praktycznie cały dom. Zajmuje mało czasu i jest bardzo efektywne. Inne, tradycyjne metody ocieplania możliwe są do zastosowania samemu w przeciwieństwie do pianki. Do jej aplikacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, umiejętności oraz doświadczenie. Należy zdecydować się na profesjonalną firmę, ponieważ nieumiejętne nałożenie pianki będzie skutkowało jej nieskutecznością. Do ocieplania poddasza używana jest pianka otwartokomórkowa. Ten rodzaj pianki sprawdza się do izolacji stropów, ścian oraz poddaszy. Zastosowanie pianki sprawdzi się zarówno zimą oraz latem. Zimą, ciepło będzie zabezpieczone przed uciekaniem na zewnątrz, a latem ciepłe powietrze z zewnątrz nie będzie przedostawało się do wnętrza domu. Skład pianki poliuretanowej jest bezpieczny dla domowników i nie szkodzi środowisku, ponieważ nie wydzielane są gazy. Zastosowanie pianki pozwala wygłuszyć dom, ponieważ pianka ma właściwości dźwiękoszczelne. Istnieje możliwość zastosowania pianki na zewnątrz budynku, ale należy pamiętać o zabezpieczeniu pianki przed warunkami atmosferycznymi oraz promieniami UV. Zastosowanie pianki to nie tylko ogromny komfort termiczny w mieszkaniu, ale także spore oszczędności, wynikające z mniejszych kosztów ogrzewania.

Paroprzepuszczalność pianki sprawia, że nie dochodzi do kondensacji pary wodnej. Dzięki temu, że pianka dociera w każdą szczelinę, nie dochodzi do tworzenia się mostów termicznych, przez które ucieka ciepło. Materiał jakim jest pianka jest bardzo wytrzymały i służy przez długie lata, nie tracąc swoich właściwości. Mówi się, że gryzonie nie przepadają za pianką, zatem nie trzeba się martwić o uszkodzenie warstwy termoizolacyjnej w przypadku inwazji gryzoni.