You are currently viewing Pomocna psychoterapia po rozstaniu

Pomocna psychoterapia po rozstaniu

Po rozstaniu z chłopakiem było mi bardzo smutno jednak nie sądziłam, że mój były związek będzie mnie prześladował przez tak długi czas i rzutował na moje przyszłe relacje. W pewnym momencie, kiedy zauważyłam, że coś jest naprawdę nie tak postanowiłam zgłosić się o pomoc i dopiero dzięki profesjonalnej psychoterapii uwolniłam się od przeszłości.

Pomoc wspaniałego psychoterapeuty

psychoterapia MokotówChoć rozstanie bardzo mnie zabolało to jednak nie zaskoczyło ponieważ czułam, że od dłuższego czasu między nami się nie układało i to z mojej winy. Po rozstaniu udało mi się odbudować swoje życie, ale problem powrócił, kiedy weszłam w nowy związek i zaczęły mi się włączać czerwone lampki w głowie, kiedy mój nowy chłopak zaczynał się zachowywać choćby minimalnie w podobny sposób do byłego. Te sytuacje sprawiały, że zaczynałam się zamykać w sobie i w końcu dzięki szczerej rozmowie z nowym chłopakiem za jego namową udałam się do psychologa. Tam po przedstawieniu swojego problemu i kilku wizytach została mi zaproponowana psychoterapia Mokotów ma świetnych psychoterapeutów, a jeden z nich pomógł mi pożegnać się z przeszłością i uświadomił bardzo wiele rzeczy. Podczas psychoterapii dowiedziałam się, że nie było w ogóle mojej winy w rozstaniu, a cały były związek był niezwykle toksyczny poprzez manipulacyjne zachowania mojego ówczesnego faceta. To właśnie jego gierki odcisnęły piętno na mojej psychice przez co później w kolejnej relacji wszystkie podobne sytuacje ze strachu odbierałam za takie z drugim, a nawet trzecim dnem.

Nie byłam w ogóle świadoma mechanizmów manipulacyjnych jakimi mój były wykazywał się wobec mnie i początkowo byłam zszokowana tym, co mówił do mnie psychoterapeuta, ale wszystko to okazało się prawdą. Dzięki zrozumieniu problemu i dzięki psychoterapii dziś nie posiadam już w sobie toksycznych odruchów, jakie zaszczepiła we mnie poprzednia relacja i wreszcie jestem w stanie zaufać w pełni drugiej osobie.