You are currently viewing Komfortowe ciechocińskie sanatoria

Komfortowe ciechocińskie sanatoria

Osoby przewlekle chore, rekonwalescenci czy też ludzie wymagający rehabilitacji bardzo często korzystają z szerokich możliwości jakie dają liczne sanatoria. Są to zakłady lecznictwa uzdrowiskowego, które zlokalizowane są w miejscowościach o specyficznym klimacie i walorach przyrodoleczniczych. W takich miejscach maja oni dostęp do wód termalnych i mineralnych oraz wszelkich czynników biofizycznych środowiska.

Co gwarantuje sanatorium w Ciechocinku?

ciechocińskie sanatoria - promocje i okazjeNa mapie Polski znajdziemy kilkadziesiąt różnych obiektów uzdrowiskowych, które służą przeważnie seniorom, gdyż ta grupa społeczna ma największe problemy ze zdrowiem. Oczywiście przyjeżdżają do nich także osoby młodsze, które wymagają skutecznej rekonwalescencji po wypadku lub chorobie albo konieczne jest utrwalenie wyników leczenia szpitalnego. Najbardziej znane są ciechocińskie sanatoria – promocje i okazje obowiązują tu przez cały rok, ponieważ jest tak dużo chętnych. W sanatoriach uczestnicy zorganizowanych turnusów czy też wczasów, mogą liczyć na profesjonalną opiekę lekarską oraz szeroki dostęp do wszelkich atrakcji organizowanych na terenie ośrodka. Do sanatorium są kierowane osoby z konkretnymi problemami zdrowotnymi, które dostają skierowanie od lekarza specjalisty na taki pobyt. Również każdy może samodzielnie zarezerwować sobie taki pobyt prywatnie i wtedy będzie on w całości płatny przez uczestnika. Kolejną grupą osób, które przybywają do sanatorium w Ciechocinku są osoby, które uzyskały refundację pobytu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do wyboru są turnusy rehabilitacyjne, sportowe, rekreacyjne czy pobyty z określonymi zabiegami zdrowotnymi. Często na terenie sanatorium znajdują się baseny, korty tenisowe, sauny czy specjalne siłownie dostosowane do potrzeb seniorów i osób wymagających rehabilitacji.

Wczasy w sanatorium mogą trwać od siedmiu do nawet czternastu dni i kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W ramach pobytu w ośrodku, każdy uczestnik ma zagwarantowane zakwaterowanie w komfortowym dwu lub trzyosobowym pokoju z własną łazienką i klimatyzacją. Zapewnione jest również całodzienne wyżywienie, które obejmuje śniadanie, obiad, przekąskę i kolację. Osoby przebywające w sanatorium mają tak zorganizowany czas, aby między zabiegami miały wolny czas dla siebie.