You are currently viewing Sposoby na ładny zapach do szafy

Sposoby na ładny zapach do szafy

Przyjemne zapachy wprawiają w dobry nastrój oraz humor. Z tego też powodu w naszych domach często zapalamy ulubione świeczki czy też woski. Jednak aromat unoszący się w całym mieszkaniu to nie wszystko, należy również pamiętać o szafach z ubraniami. Niestety nawet świeżo wyprane ciuchy narażone są na przesiąknięcie nieprzyjemnym zapachem mebla. Jak temu zaradzić?

Najpopularniejsze rozwiązania zapachowe do szafy

zapach do szafyDo najczęstszych rozwiązań należą saszetki zapachowe z suszem kwiatowym. Jeżeli chodzi o kwiaty to wybiera się zazwyczaj lawendę, ponieważ cudownie pachnie, a w dodatku odstrasza mole. Woreczki te z reguły zawiesza się na drzwiach szafy ze względu na dobrą cyrkulację powietrza w tym miejscu. Można je przyczepić za pomocą pinezki lub dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Kolejnym sposobem skutkującym pięknym aromatem w naszej garderobie jest zastosowanie perfum. Najlepiej rozpylić je po ubraniach. Trzeba zachować przy tym stosowną odległość, aby nie zniszczyć tkanin, z których są one wykonane. Ponadto odkręcony, pusty flakonik można ustawić na jednej z półek, na której znajdują się nasze ciuchy. Krócej utrzymującą się opcją jest nasączenie perfumami wacika kosmetycznego. Czy świece i woski sprawdzą się jako zapach do szafy? Oczywiście! Ich woń utrzymuje się przez długi czas, nawet bez konieczności wcześniejszego ich zapalania, a poza tym na rynku dostępne są w ogromnych ilościach. Ciekawym rozwiązaniem do dużej garderoby jest odświeżacz elektryczny. Jednak minusem jest to, że wymaga on zaopatrzenia w gniazdko. Zapach z odświeżacza utrzymuje się przez długi czas oraz jest intensywny. Suszone cytrusy to tańszy sposób na ładny aromat we wnętrzu naszej szafy. Początkowo należy pokroić je w plasterki, wysuszyć na grzejniku, a następnie ten wysuszony plasterek z owoców umieścić w szafie z ubraniami. 

Sposobów utrzymania przyjemnego aromatu w szafie jest wiele, dzięki czemu każdy może znaleźć  najodpowiedniejsze dla siebie rozwiązanie. Należy mieć na uwadze, że zapachy te, czy to w formie saszetek, czy też perfumowanych wacików kosmetycznych trzeba co jakiś czas wymieniać, ponieważ wietrzeją. Warto wybierać tego typu wonie, które pozytywnie się nam kojarzą i nie są przytłaczające.