You are currently viewing Kiedy warto kupić automatykę do bramy?

Kiedy warto kupić automatykę do bramy?

Nowoczesne bramy są coraz to lżejsze co jest oczywiście zaletą, kiedy musimy je otwierać ręcznie, ale również i ma sporo swoich wad, jak na przykład to, że podmuch wiatru jest w stanie nimi poruszyć, co nie zawsze jest bezpieczne. Istnieje jednak prosty sposób, jak temu zaradzić. Sposób ten wpływa zarówno na bezpieczeństwo naszej posesji, jak i nasz komfort.

 

Nowoczesna brama automatyczna

automatyka do bramy przesuwnejSzukając odpowiedniej bramy na naszą posesję można zauważyć, że większość z nich jest bardzo lekka. Niewielki ciężar bramy ma nam pomóc w jej codziennym otwieraniu, ale jednocześnie sprawia, że podczas silnego wiatru taka brama może zostać zamknięta, a co w sytuacji, gdy właśnie przejeżdżamy przez nią samochodem? Zaczyna być to dla nas po prostu niebezpieczne. Dlatego świetnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest automatyka do bramy przesuwnej jaką możemy dodatkowo dokupić do naszej bramy. W dodatku mamy też możliwość podczas takiego zakupu skorzystać z opcji fotokomórki, która właśnie zapobiega takim sytuacjom, gdy brama zaczyna się zamykać, gdy nie jest to wskazane. Fotokomórki wyczuwając przeszkodę zatrzymują bramę, aby ta nie uderzyła w samochód. Ponadto brama otwierana automatycznie to także dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem się na naszą posesję. Trzeba nieźle się bowiem natrudzić, aby taką bramę odłączyć od zasilania. Otwieranie bramy na co dzień jest możliwe jedynie za pomocą pilota.

Oczywiście należy także nie zapominać o wysokim komforcie, jaki daje nam automatyka do bram właśnie dzięki temu, że jest ona otwierana zdalnie. Nie musimy już za każdym razem wysiadać z naszego auta chcąc otworzyć naszą bramę, co jest niebywale wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku nie tylko tych mroźnych dni, ale również i tych upalnych, kiedy nie chcemy po prostu opuszczać nagrzanego lub schłodzonego samochodu.