You are currently viewing Polecane zabawki dla najmłodszych

Polecane zabawki dla najmłodszych

Zabawki, które wspomagają prawidłowy rozwój naszych dzieci są najbardziej polecane przez lekarzy pediatrów i neurologów dziecięcych. Pozytywnie wpływają na rozwój zarówno narządów zmysłów jak i całego układu nerwowego. Dlatego w sklepach z zabawkami mamy bardzo duży wybór zabawek sensorycznych przeznaczonych na różne grupy wiekowe.

Najlepsze zabawki sensoryczne i kontrastowe

kostka sensoryczna dla niemowlakaPopularna kostka sensoryczna dla niemowlaka cieszy się bardzo dobrą opinią wśród wszystkich rodziców. Ponadto wybór jeśli chodzi o takie kostki jest bardzo duży. Dla dzieci, które nie ukończyły trzeciego miesiąca życia najbardziej polecane są kostki czarno- białe. Dla dzieci większych, które ukończyły około szósty miesiąc życia można już kupować kostki kolorowe. Niektóre z nich mogą być np. z dodatkowymi elementami. Mogą to być elementy szeleszczące, błyszczące, kolorowe tasiemki, wstawka gryzaka. Wszystkie dodatkowe elementy bardzo pobudzają narządy zmysłu naszych dzieci. Jeśli są to elementy, które szeleszczą to pobudzają narząd słuchu. Jeśli są to natomiast elementy błyszczące to stymulują prawidłowy rozwój narządów wzroku czyli oczu. Takie kostki możemy kupić zarówno na stronach internetowych jak i w sklepach z zabawkami, które są bardzo dobrze zaopatrzony. Bywają także na piętach ogólnospożywczych na dziale dziecko.

Wszystkie zabawki, które wspomagają prawidłowy rozwój umysłowy naszych dzieci są najbardziej polecane i najczęściej powinny być kupowane. Do takich zabawek niewątpliwie należą kontrastowe zabawki typu kostki, szmatki czy także książeczki. Cena za taką zabawkę nie jest zbyt wysoka zatem każdy rodzic powinien zacząć właśnie od nich. Dopiero po upływie około roku kiedy nasze dziecko się dobrze rozwija możemy sięgnąć po zabawki grające czyli tzw. interaktywne.