You are currently viewing Dom marzeń z bali

Dom marzeń z bali

Każdy, kto w najbliższej przyszłości planuje budowę domu, musi dokonać wyboru projektu budynku. Do dyspozycji klientów jest ich bardzo dużo, ale łatwiej się decydować, kiedy wiemy czy ma to być dom klasyczny murowany lub drewniany. Każdy rodzaj budynku ma swoje wady i zalety, które warto przeanalizować przed przystąpieniem do budowy.

Ile czasu zajmuje budowa domu z bali?

nowe domy z baliPrzeważająca część domów jest budowana z cegieł i betonu, ponieważ są to najtrwalsze materiału budowlane, które można skutecznie ocieplić. Jednak już od dobrych parunastu lat na rynku oferowane są także modele domów drewnianych, które w niczym nie ustępują obiektom z cegieł. Dzięki innowacyjnym technologiom mogą one być tak samo ciepłe i komfortowe jak pozostałe. Coraz więcej ludzi decyduje się na nowe domy z bali, ponieważ cenią ich wyjątkowy charakter, atrakcyjną cenę i niepowtarzalny klimat, który niewątpliwie tworzą. Domy z balu mogą być stawiane jako jednorodzinne lub znacznie mniejsze letniskowe na spędzenie urlopu czy świąt z rodziną. Domy drewniane są bardzo ciepłe, przytulne i ekonomiczne w utrzymaniu. Przede wszystkim posiadają skuteczne ocieplenie ścian, podłóg i dachu, przez co ciepło nie ucieka z wewnątrz. Jednym etapem budowy, który wymaga prac w dodatniej temperaturze jest stawianie fundamentów, a całą resztę można wykonywać w dowolnym momencie roku. Na rynku działa wiele firm budowlanych, które oferują gotowe projekty nowych domów z bali, ale umożliwiają także wykonanie indywidualnego projektu na życzenie klienta. W budowie są wykorzystywane takie same materiały jak w przypadku klasycznych budynków mieszkalnych, zatem dom spełnia wszystkie wymogi murowanych domów jednorodzinnych. Mogą one być w formie wiejskiej chaty, dworku lub posiadać bardziej nowoczesny styl.

Przeważnie postawienie domu z bali zajmuje kilka miesięcy, które w dużej mierze zależą od dostępności drewna, które stanowi podstawowy materiał budowlany. Z pewnością taki dom będzie inwestycją na długie lata, gdyż jest wytrzymały, ciepły i komfortowy. Jego metraż może być dowolny, ponieważ przeważnie są to domy jednorodzinne, a więc w podstawie mogą mieć nawet ponad sto metrów kwadratowych. Ze względu na drewnianą konstrukcję, domy te są znacznie lżejsze,a przez to tańsze niż murowane i betonowane budynki.