You are currently viewing Jakie łóżko dziecięce wybrać?

Jakie łóżko dziecięce wybrać?

Kiedy dziecko wyrasta już ze swojego pierwsze łóżeczka ze szczebelkami i staje się samodzielne, warto zadbać o kompleksowe wyposażenie pokoiku malucha w nowe dostosowane do jego wieku i preferencji estetycznych meble. Często to dzieci same informują nas o ty, co chciałyby widzieć w swoim pokoju. Zatem na zakup pierwszego samodzielnego łóżeczka warto wybrać się z pociechą.

Bezpieczny dziecięcy mebel wypoczynkowy

łóżko dziecięce z barierką 180x90Zanim wybierzemy idealny mebel wypoczynkowy dla przedszkolaka lub ucznia początkowych klas szkoły podstawowej, warto zadać mu pytanie o to, jaką preferuje kolorystykę i wzory. Może okazać się, że taka rozmowa wiele nam podpowie i łatwiej będzie dokonać ostatecznego wyboru. Najważniejszą jednak kwestią w doborze odpowiedniego łóżeczka będzie zapewnienie dziecku komfortu snu oraz bezpieczeństwa. Dla kilkulatków, które nie przekroczyły wzrostu 160 cm najlepszym rozwiązaniem będzie pojedyncze łóżko dziecięce z barierką 180×90 cm, które idealnie dopasuje się do wymiarów dziecka i będzie najwygodniejszym rozwiązaniem także dla rodziców. Łóżka nie trzeba rozkładać czy składać za każdym razem, gdy dziecko opuszcza swoją sypialnię. Nie zajmie ono też wiele miejsca w pokoju, a materac bardzo łatwo jest z czasem wymienić na nowy. Dzięki praktycznej barierce dziecko nie spadnie w nocy na podłogę. Warto zapytać też malca o to, jakie odcienie i deseń łóżka mu się podoba, ponieważ być może będzie możliwość zamówienia specjalnych graficznych wzorów wybranych na stronie sklepu.

Do wyboru jest niski standardowy wariant mebla lub konstrukcja na antresoli, po której dziecko może się wspinać przy użyciu wygodnej drabinki. W obu wersjach mebel posiada wbudowane obszerne szuflady na pościel, które ułatwią zachowanie porządku w pokoju. Istnieje możliwość zamówienia łóżek drewnianych lub aluminiowych – obie wersje prezentują się tak samo efektownie. Będzie to doskonały prezent dla dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w przedszkolu lub szkole podstawowej.