You are currently viewing Właściwości herbaty konopnej

Właściwości herbaty konopnej

Myślę, że nie ma wśród nas osoby, która nie lubiłaby chociaż raz dziennie wypić dobrej herbaty. Zazwyczaj stawiamy na herbatę czarną, która pomimo wielu drogocennych właściwości wykazuje też negatywne działanie. Potrafi upośledzać wchłanianie składników odżywczych, leków, a także wykazuje działanie zapierające, co zmniejsza komfort w obrębie przewodu pokarmowego.

Czy warto stosować herbaty z konopi medycznych?

herbata konopnaNie jest wiec zalecana wszystkim grupom osób. Obecnie jednak coraz popularniejsze staje się picie ziół. Okazuje się bowiem, że mają one szereg właściwości korzystnych dla naszego zdrowia. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na włączenie do swoich trunków herbaty konopnej. Herbata ta posiada ogromną ilość antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki w naszym organizmie, co pozwala na zachowanie układu krążenia w dobrej kondycji. Dodatkowo herbata konopna poprawia nasz profil lipidowy poprzez zwiększenie ilości dobrego cholesterolu, a zmniejszenie złego. Jeśli zaś chodzi o promowane działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe to wykazują je zawarte w suszu konopnym kanabidiole. To właśnie nad ich właściwościami zdrowotnymi badania prowadziło bardzo dużo naukowców z całego świata. Warto również zwrócić uwagę na to, że taka herbata wykazuje doskonały aromat i smak. Aby wydobyć z suszu jak najwięcej korzyści wystarczy zaparzać ją pod przykryciem minimum dziesięć minut. Dzięki temu wszelkie dobroczynne składniki przejdą do naparu.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie możemy dostać taką herbatę. Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim warto jest spytać w okolicznych sklepach zielarskich, a także w dobrze zaopatrzonych aptekach. Dobrym pomysłem jest również zakup w sklepie internetowym, gdzie możemy ją otrzymać w naprawdę niskiej cenie.