You are currently viewing Ile kosztuje ukończenie kursu wspinaczkowego?

Ile kosztuje ukończenie kursu wspinaczkowego?

Osoby poszukujące nowej aktywności ruchowej często decydują się na uprawianie wspinaczki skalnej. Rozpoczęcie takiej wspinaczki skalnej wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, które nie zawsze będziemy w stanie nabyć w pojedynkę. W takiej sytuacji warto ukończyć specjalistyczny kurs przygotowawczy, który umożliwi nabycie potrzebnych umiejętności. Ile zatem obecnie kosztuje ukończenie takiego specjalistycznego kursu wspinaczkowego?

Cena za ukończenie kilkudniowego kursu wspinaczkowego

kilkudniowy kurs wspinaczkowy - cenaDecydując się na ukończenie kursu wspinaczkowego warto wiedzieć, ile będzie nas takie profesjonalne szkolenie kosztować. Niektóre osoby mają obawy, że takie szklenie ze wspinaczki skałkowej jest bardzo drogie i może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Na szczęście informacje te są kompletnie nieprawdziwe, a odbycie takiego podstawowego szklenia ze wspinaczki skalnej to kwota często mieszcząca się nawet poniżej tysiąca złotych. Ile zatem kosztuje taki profesjonalny kurs wspinaczkowy? Jeśli chcemy ukończyć kilkudniowy kurs wspinaczkowy – cena za jego odbycie oscyluje w okolicy tysiąca złotych. Kwota ta może być jednak zmniejszona wówczas, gdy będziemy zapisywali się na taki kurs wspinaczkowy ze swoimi znajomymi lub osobami z bliskiej rodziny. Zabierając ze sobą innych często dostaniemy specjalny rabat od organizatorów takiego szkolenia i jednocześnie wszyscy na tym oszczędzą. Jeśli zatem chcemy znaleźć taki kurs w dobrej cenie, to warto popytać się wśród swoich znajomych o zainteresowanych jego ukończeniem. Na niektórych takich szkoleniach będziemy jednak musieli zapłacić nieznaczną kwotę za wyposażenie sprzętu. Mówiąc o sprzęcie mowa tutaj o kasku ochronnym oraz linach. Większość organizatorów takich szkoleń oferuje jednak wypożyczenie takiego sprzętu w cenie kursu. Ile trwa ukończenie takiego podstawowego szklenia ze wspinaczki skalnej?

Czas ukończenia takiego podstawowego szkolenia dla początkujących osób trwa z reguły od sześciu do siedmiu dni. Zajęcia w większości przypadków odbywają się na specjalnej ściance wspinaczkowej, która pozwala trenować swoje umiejętności pod pełną asekuracją. Po ukończeniu takiego profesjonalnego kursu wspinaczkowego wszyscy uczestnicy dostają specjalne certyfikat, który potwierdza ich nowe umiejętności.