You are currently viewing Skuteczność mezoterapii igłowej

Skuteczność mezoterapii igłowej

Mezoterapia jest to metoda leczenia różnorodnych schorzeń skórnych poprzez wstrzykiwanie niewielkich dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca problematyczne. Zarówno stres, palenie papierosów, używki, promienie słoneczne czy szkodliwe czynniki środowiska powodują negatywne konsekwencje, które są widoczne na skórze. Pomocne mogą być profesjonalnie wykonywane zabiegi.

Zalety korzystania z mezoterapii igłowej

mezoterapia igłowaMezoterapia powinna być wykonywana przez specjalistę. Oprócz działania odpowiednich preparatów ważne jest także samo nakłucie skóry, które działa w bardzo skuteczny sposób. pozwala na poprawę metabolizmu komórek w skórze, stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie, wpływa pozytywnie na regenerację skóry poprzez wymianę na nowe komórki, a także hamuje powstawanie wolnych rodników czy pozwala na prawidłowe odżywienie skóry. Jest to znacząca przewaga w stosunku do mezoterapii bezigłowej. Skutecznym zabiegiem będzie mezoterapia igłowa. Podawane przez skórę preparaty są dodatkowo mieszankami leków, które odpowiednio dostosowuje się do problemów klinicznych. Zazwyczaj jest to mieszanina witamin, kwasu hialuronowego, mikroelementów i aminokwasów. Duże znaczenie ma tu kwas hialuronowy, który wypełnia przestrzeń pomiędzy włóknami kolagenowymi oraz ściąga wodę. W efekcie skóra staje się nawilżona w sposób optymalny. W efekcie skóra staje się znacznie lepiej natleniona, znacznie jaśniejsza oraz zdrowsza. Iniekcje wykonywane są strzykawką o bardzo cienkiej igle, co mniej więcej pół do półtora centymetra. Dlatego po zabiegu powstają ślady na skórze, które w zależności od preparatu powinny zniknąć po 6 do 72 godzinach. Same nakłucia nie za bolesne, jednak w przypadku pacjentów o niskim progu wrażliwości na ból warto zastosować kremy znieczulające.

Podsumowując, mezoterapia, zwłaszcza igłowa, jest bardzo skutecznym zabiegiem, który umożliwia odżywienie oraz nawilżenie skóry, a także poradzenie sobie z innymi dolegliwościami skórnymi. Z tego powodu znaczenie ma to, aby zabieg był wykonywany w profesjonalnym gabinecie, przez specjalistę, który nie tylko prawidłowo wykona zabieg, ale jednocześnie dobierze środek o odpowiednio dobranym składzie.