You are currently viewing Wykorzystanie najlepszych twardościomierzy Rockwella

Wykorzystanie najlepszych twardościomierzy Rockwella

W firmie, w której pracuję, zawsze staramy się dbać o jak najlepszą jakość wszystkich tworzonych u nas produktów. Gdy czujemy, że taka jest potrzeba, dostosowujemy nasze systemy i programy jakościowe, aby jeszcze lepiej kontrolować te najdelikatniejsze i najważniejsze aspekty produkcji. Wcześniej działaliśmy zazwyczaj na zaufaniu naszych dostawców w kontekście materiałów oraz ich informacjach dotyczących np. ich wytrzymałości. Chcieliśmy jednak mieć też własne możliwości w tej materii.

Twardościomierze Rockwella najlepszym rozwiązaniem

najlepszy twardościomierz rockwellaNigdy nie mieliśmy powodu, by nie ufać informacjom co do jakości zamawianych materiałów do naszej produkcji. Zawsze się one sprawdzały i mieliśmy pewność, że współpracujemy z doświadczonymi i wiarygodnymi dostawcami, jednocześnie mając do dyspozycji najlepsze elementy do pracy. Jednak słyszeliśmy o pewnych problemach w innych firmach i rozwiązaniach, jakie one zaimplementowały. Chodziło o stworzenie sobie możliwości do sprawdzania jakości na własnych warunkach. Do tego celu najczęściej używany był najlepszy twardościomierz Rockwella, jaki można było dostać. Takie twardościomierze mogą bowiem bardzo szybko podać podstawowe parametry danego materiału, dotyczące np. twardości i wytrzymałości na różne siły. Najważniejsza jest tu jednak szybkość, czyli możliwe uzyskanie wyników praktycznie w momencie badania. Takie testy można więc przeprowadzać błyskawicznie bez obaw o przesuwanie w czasie produkcji i pracy innych pracowników. Stwierdziliśmy więc, że to jest dobry pomysł i powinniśmy wprowadzić go u nas. Zamówiliśmy twardościomierze Rockwella od najlepszego producenta, jakiego znaleźliśmy. I od teraz mogliśmy zacząć dodatkowo zabezpieczać się pod względem odpowiedniej jakości materiałów używanych na naszej produkcji, co jest w końcu niezwykle ważne.

Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie używa się takich twardościomierzów. Są bowiem wygodne i proste w użytkowaniu i faktycznie podają wyniki bardzo szybko. Produkcja kompletnie na tym nie ucierpiała, a mamy dodatkową pewność, że wszystko co robimy zgadza się ze standardami odgórnymi oraz tymi, które same sobie ustaliliśmy, jako firma mająca zamiar górować nad konkurencją. Jakość jest kluczem do zaufania klientów oraz najlepszego produktu.