You are currently viewing Wybieramy cienką izolację termiczną

Wybieramy cienką izolację termiczną

Skuteczna izolacja termiczna będzie możliwa szczególnie dzięki zastosowaniu dobrego materiału izolacyjnego. Należy mieć świadomość, że to już nie tylko styropian i wełna mineralna. Producenci starają się udoskonalać własne oferty i dawać klientom możliwość większego wyboru. Warto dowiedzieć się, jakie nowsze materiały izolacyjne znajdziemy na rynku i z których z nich warto skorzystać.

Korzystamy z najlepszej izolacji termicznej

najlepsza cienka izolacja termicznaNowoczesne izolacje termiczne posiadają o wiele lepsze parametry cieplne, niż tradycyjne materiały. Wynika to z równomiernemu zwiększeniu gęstości. Zwarta struktura grubszych płyt jest taka sama jak cienkich, co przekłada się na fakt, iż ich parametry są zbliżone. Dotychczas grubsze płyty miały gorszą izolacyjność. Zwarta budowa powoduje również, iż izolacja jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym na nasiąkanie wilgocią. Z tego względu nie należy obawiać się jej zamoknięcia w trakcie prac budowlanych. Taki materiał doskonale nadaje się do stosowania w podziemnych częściach budynków oraz w miejscach szczególnie narażonych na bezpośredni kontakt z wodą oraz śniegiem. Dobrym wyborem będzie najlepsza cienka izolacja termiczna. Izolacyjność płyt wykonanych ze styropianu poprawia także stosowanie domieszki grafitu. Z niewielkich grafitowych cząsteczek powstaje tak zwany neopor, z którego wytwarza się srebrnoszare płyty. W przypadku połączenia go z tradycyjnym granulatem ze styropianu, uzyskuje się płyty w szare kropki. Płyty wykonane z neoporu mają mniejszą gęstość oraz są lżejsze od styropianu, przy czym charakteryzują się lepszymi parametrami cieplnymi. Możliwe jest więc stosowanie cieńszej warstwy izolacji i w ten sposób zaoszczędzenie surowca przy danej izolacyjności. Możliwe jest także płyt wykonanych z wełny mineralnej, które można układać na podłożach wilgotnych. W newralgicznych częściach budynków można również zastosować polistyren ekstrudowany, który jest odporny na wodę, uderzenia, a także na korozję biologiczną, a przy tym trwały oraz łatwy w obróbce.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na tym, aby zastosowana izolacja była cienka i jednocześnie wyróżniała się wysokimi parametrami, warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania. Dobrym sposobem wydaje się neopor, który ma bardzo dobre właściwości cieplne, a same płyty są cienkie.