You are currently viewing Pomysł na pierwsze lokum – domek mobilny

Pomysł na pierwsze lokum – domek mobilny

Osoby dorosłe zazwyczaj wyprowadzają się ze swojego rodzinnego domu w wieku około 26 lat. Ich pierwszą decyzją jest udanie się do mieszkania, które mają w planach wynajmować. Jest to dobra opcja, jednak powinna być wyłącznie tymczasowa. Zazwyczaj czynsz, który się płaci, mógłby być odkładany na wiele, innych inwestycji, dlatego po upływie kilku lat, warto już pomyśleć o zakupie swojego lokum. Wybór odpowiedniego może być trudny, gdyż nie da się ukryć, że budynki sporo kosztują. Jednak nie wszystkie.

Dlaczego warto kupić domek mobilny?

całoroczne domki mobilneAby oszczędzić sobie kilkudziesięciu lat spłacania kredytu na dom, warto na początek zainwestować w coś mniejszego, lecz własnego. Bynajmniej nie mowa tutaj o mieszkaniach, których cena rynkowa może sięgać nawet do kilkuset tysięcy złotych. Często tak duża suma nie jest możliwa do uzbierania w tak młodym wieku. Właśnie dlatego zaleca się zainwestować w całoroczne domki mobilne. Czym one są? Jest to pomysł dla osób, które chcą żyć na swoich warunkach, bez konieczności płacenia czynszu czy rat przez wiele lat. Taki dom potrafi kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a dodatkowo w razie konieczności wyprowadzki, pozostaje gwarancja, że taki domek znajdzie kupców. Dlaczego? Całoroczne, tego typu budowle tworzone są według projektu przez ekspertów – to, co znajdzie się na wyposażeniu obiektu, zależy wyłącznie od potrzeb przyszłych właścicieli. Domek może zostać ocieplony, zamontowane może zostać ogrzewanie bądź panele fotowoltaiczne. Wszystkie instalacje, w tym kanalizacja lub prąd, mogą zostać przyłączone do już istniejących sieci. Dom jest mobilny, co oznacza, że w każdym momencie można go przetransportować, nawet na drugi koniec kraju (wyposażony jest w kółka). Metraż oraz ilość pomieszczeń zależy od wybranego projektu, jednak w większości przypadków domek jest większy niż niejedno, drogie mieszkanie.

Za około 30-40 tysięcy złotych można stworzyć naprawdę świetnie wyglądający domek letniskowy, który bezproblemowo sprawdzi się również zimą. W takim domu można mieszkać całą rodziną, bez konieczności płacenia czynszu czy spłacania wysokich rat pożyczki. Warto przejrzeć zdjęcia projektów, które zostały już zrealizowane i przekonać się na własne oczy o mnogości rozwiązań.