You are currently viewing Czy czekolada pasuje do wina?

Czy czekolada pasuje do wina?

Mawia się, że czekoladki i wino to antidotum na wszystkie problemy świata. Uwielbiają je i kobiety i mężczyźni, a w komplecie stanowią doskonałą kompozycję smakowo-zapachową. Podnoszą ilość endorfin, poprawiając humor każdemu, kto zdecyduje się choć na chwilę oddać ich słodkim smakom i aromatom.

Czekolada idealnym dodatkiem do wina

czekolada do winaKażdy miłośnik słodkości doceni dobrej jakości czekoladę, jednak koneserzy będą brali również pod uwagę zawartość kakao i oryginalnych dodatków w składzie słodkiej tabliczki przyjemności. Doskonałym duetem smakowym będzie nadziewana czekoladka z bombonierki i dobrej jakości alkohol. Miłośnicy i jednej i drugiej formy przyjemności wiedzą, że te dwa smaki komponują się w swoim towarzystwie wprost idealnie. Mistrzowie cukiernictwa opracowali więc produkt spożywczy, który będzie rajem dla koneserów słodyczy – jest nim czekolada do wina. Posiada ona specjalnie wyselekcjonowaną odmianę ziaren kakaowca, które doskonale komponują się ze smakiem winnej goryczki. Występują w wielu wariantach o różnej zawartości kakao  Czekolady tego typu nie zdominują smaku wina, a jedynie podkreślą jego smak i aromat. Działa to również w drugą stronę. Wino nie zdominuje smaku samej czekolady. Odpowiada za to odpowiednia ilość proporcji składników, a także struktura, która delikatnie topnieje na języku po spotkaniu z alkoholem. Tworzy to deser idealny zarówno dla miłośników słodkich rarytasów, jak i koneserów wina.

Takie czekolady nabyć można w zestawach z winem słodkim oraz wytrwanym – w zależności od preferencji. Pięknie zdobione opakowanie zapewni obdarowanemu również wrażenia wizualne i doskonale nada się na prezent. Zestaw będzie doskonałym upominkiem na Walentynki, urodziny, rocznicę lub jako podziękowanie dla gości i rodziców na przyjęciu weselnym.