You are currently viewing Praktyczne odbojnice drewniane

Praktyczne odbojnice drewniane

Mogłoby się wydawać, że w magazynach nie ma dużego ryzyka wypadku, gdyż najczęściej zajmują one dużą przestrzeń, gdzie każdy pracownik może się bezpiecznie przemieszczać. Jednak jest wręcz odwrotnie, bo często ludzie poruszają się po nich pojazdami mechanicznymi.

Jak wygląda odbojnia drewniana?

odbojnice drewnianePrzeważnie tam, gdzie znajduje się duże skupisko ludzi, jest największe ryzyko wystąpienia wypadku. Jednak jeszcze większe ono jest, jeżeli ludzie przemieszczają się w tym miejscu przeróżnymi pojazdami. Przykładem mogą być parkingi podziemne, gdzie często uszkodzeniu ulegają ściany budynków czy słupy. Podobnie jest w magazynach, gdzie pracownicy jeżdżą na wózkach widłowych lub klasycznych ręcznych i kołowych. W takim miejscu najlepiej się sprawdzają odbojnice drewniane, które składają się ze stalowych słupków, trzymających drewniane belki. Wbrew pozorom jest to bardzo stabilna konstrukcja, a zastosowane belki są wytrzymałe gdyż wykonane są z ceowników grubościennych. W razie uszkodzenia elementów drewnianych, nie musimy wymieniać całej odbojnicy, a jedynie uszkodzone belki, co z koli znacznie zmniejsza koszty napraw. Odboje z drewna świetnie się sprawdzają w magazynach jako elementy chroniące regały czy maszyny stojące blisko szklaków komunikacyjnych. W sprzedaży jest dostępnych sporo rodzajów tychże odbojnic, które mogą mieć różną wysokość i szerokość oraz zawierać dwie, trzy lub nawet cztery drewniane belki. W kwestii mocowania, to przytwierdza się je do podłoża specjalnymi kotwami.

Stalowe słupy, stanowiące konstrukcję odbojnicy, są pomalowane na żółto i mają naklejone czarne poprzeczne pasy. Natomiast belki włożone pomiędzy słupy, są w naturalnym kolorze drewna. Wielu producentów takich odbojnic, jest w stanie je wykonać w indywidualnym rozmiarze.