You are currently viewing Okresowa kontrola stanu technicznego samochodu

Okresowa kontrola stanu technicznego samochodu

 

Po ulicach dużych miast porusza się codziennie wiele aut. Stają się one podstawowym środkiem komunikacji dla wielu osób, które wykorzystują je na dojazdy do pracy czy w celach prywatnych. Co więcej niektóre grupy kierowców potrzebują samochodów do wykonywania czynności służbowych. Przykładem mogą być chociażby przedstawiciele handlowi, którzy każdego dnia pokonują setki kilometrów w celu dojazdu do klientów czy kontrahentów.

Gdzie sprawdzić stan pojazdu we Wrocławiu?

stacja kontroli pojazdów z wrocławiaWłaśnie dlatego tak ważnym zagadnieniem jest utrzymanie auta w odpowiedniej kondycji technicznej. Dodatkowo dla grup, które wykorzystują samochód jako narzędzie pracy kluczowym zagadnieniem jest zapewnienie dobrego stanu wizualnego. Jest to bowiem wizytówka firmy o którą należy dbać. W prawie określone są wymogi odnośnie wykonywania cyklicznych badań technicznych. Ich zadaniem jest stwierdzenie czy dane auto może poruszać się po drogach publicznych nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przykładem miejsca, gdzie wykonywane są takie badania jest stacja kontroli pojazdów z wrocławia, która jest otwarta od rana do wieczora. Dzięki temu kierowca, który potrzebuje wykonać okresowe badanie nie musi zmieniać zbytnio swojego rozkładu dnia. Może on bowiem udać się na stację diagnostyczną po pracy. Podczas przeglądu sprawdzane są najważniejsze układy i systemy w samochodzie. Dotyczy to między innymi układu kierowniczego, hamulcowego czy zawieszenia. Oprócz tego wykwalifikowany pracownik stacji diagnostycznej ma obowiązek sprawdzić również stan ogumienia, ustawienie świateł czy ilość emitowanych przez auto spalin. Na podstawie wszystkich powyższych parametrów wystawiane jest potwierdzenie odbycia badania oraz jego wynik.

W przypadku wyniku negatywnego kierowca jest zobligowany do usunięcia wskazanych usterek oraz ponowną wizytę u diagnosty. Jak widać obecnie rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi związane z obsługą pojazdów mechanicznych. Wynika to między innymi z obowiązujących przepisów prawnych. Niemniej należy pamiętać, że na stacji można również zlecić przegląd indywidualny na przykład przez zakupem pojazdu czy przed udaniem się w dalszą podróż. Daje to pogląd na ogólny stan techniczny samochodu oraz konieczność podjęcia ewentualnych działań naprawczych.