You are currently viewing Hale o budowie łukowej

Hale o budowie łukowej

Rozwój budownictwa daje nam dużo więcej możliwości. Jeszcze kilkanaście lat temu niektóre rzeczy były nie do pomyślenia, a obecnie są one tylko kwestią pieniędzy. O ile dla osób prywatnych nie ma to dużego znaczenia, to dla osób prowadzących firmy, ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że nagle potrzebujemy większej powierzchni magazynowej. Obecnie takie coś nie stanowi problemu, ponieważ budynek magazynowy możemy postawić w przeciągu kilkudziesięciu godzin, a czasami nawet i w krótszym czasie.

Hale magazynowe szybkiego montażu

hala łukowaJednym z ciekawszych rodzajów budynków magazynowych, bezwątpienia są hale o budowie łukowej. Hala łukowa posiada liczne zalety. Pierwszą i chyba najważniejszą zaletą takiego budynku jest to, że czas potrzebny do poskładania takiego budynku w jedną całość to zaledwie kilkadziesiąt godzin. Taka hala posiada specjalną ramę z grubościennych rurek stalowych, dzięki czemu stoi ona bardzo stabilnie, pomimo tego, że dla takiej hali nie musimy wykonywać fundamentu. Wystarczy że mamy dość twarde podłoże. Może być to utwardzony teren kamieniami lub teren wyłożony kostką brukową, albo płytami ażurowymi. Hala łukowa idealnie sprawdza się jako magazyn, ponieważ posiada bardzo duże drzwi, więc wjechanie do niej samochodem ciężarowym nie będzie stanowić problemu. Ułatwi nam to zarówno załadunek, jak i rozładunek samochodu. Drzwi zamykane są na wielozapadkowy zamek, więc włamanie się jest niemal niemożliwe, a nawet jeśli, to czas otworzenia drzwi bez klucza jest na tyle długi, że odpowiednie służby zdążą zareagować. Możemy być pewni, że nasze rzeczy znajdujące się we wnętrzu takiej hali są w stu procentach bezpieczne. Hale tego typu dostępne są w różnych rozmiarach, więc napewno znajdziemy coś, co będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Wyżej opisaną halę możemy kupić lub wynająć. To która opcja będzie dla nas lepsza uzależnione jest od tego na jak długo potrzebujemy takiej hali. Jeśli na kilka tygodni to lepiej jest wynająć, a jeśli potrzebujemy na znacznie dłuższy czas, to znacznie lepiej jest kupić. Za halę o powierzchni stu metrów kwadratowych zapłacimy około dwudziestu tysięcy złotych. Jeśli jest nam potrzebny większy budynek, to będziemy zmuszeni zapłacić za niego trochę większą kwotę.