You are currently viewing Czy ubranka dla psów to dobry pomysł?

Czy ubranka dla psów to dobry pomysł?

Bardzo często zdarza się, że idąc chodnikiem, można zauważyć psy ubrane w ozdobną odzież. U wielu osób budzi to sporo kontrowersji, jednak jak się okazuje, dedykowane dla zwierząt ubranka nie są wcale złym pomysłem. Przekonują do tego weterynarze, którzy zalecają zakup odpowiedniej odzieży dla psów, pod warunkiem, że zostanie ona odpowiednio dopasowana do potrzeb zwierzęcia i nie będzie powodowała u niego dyskomfortu.

Jakie psy powinny nosić ubranka?

ubranka dla yorkaUbrania dla psów powstały przede wszystkim z myślą o tych zwierzętach, które nie posiadają zbyt długiej sierści, a same również nie są zbyt duże. Mowa tu między innymi o yorkach, maltańczykach, psach chihuahua czy buldogach francuskich. Te rasy psów są szczególnie narażone na wychłodzenie na skutek niskich temperatur lub silnych wiatrów. Właśnie dla nich powstała specjalna odzież, która powinna być regularnie zakładana szczególnie w okresie jesienno-zimowym pod warunkiem, że pies tego potrzebuje. Jeżeli zwierzę często się trzęsie i łatwo zauważyć, że jest mu zimno, wówczas zaleca się zakup odpowiedniej odzieży. Ubranka dla yorka, buldoga francuskiego czy innych psów powinny być przede wszystkim wygodne dla zwierzęcia. Zaleca się wybór materiałów, które będą przyjemne w dotyku i nie będą trudne w ubieraniu. Ważne również, aby materiał był nieprzemakalny – źle dobrane ubranie może sprawić, że w czasie deszczu pupil jeszcze bardziej się wyziębi. Dobre ubranie dla psa to takie, w którym przede wszystkim zwierzę będzie czuć się swobodnie i nic nie będzie krępowało jego ruchów. Należy pamiętać, że latem bądź wiosną pupil może nie potrzebować ubranka i wówczas nie powinno się mu go nakładać, gdyż może być mu zbyt gorąco. Producenci ubranek dla psów oferują wiele, interesujących produktów na każdą kieszeń.

W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć sporo designerskich produktów, które nie tylko będą funkcjonalne, ale również stylowe. Osoby, które stawiają wyłącznie na bezpieczeństwo swojego pupila, wówczas mogą pokusić się o nieco tańsze produkty. Bez względu na cenę ubranek, zawsze należy zwrócić uwagę, czy materiał będzie odpowiedni dla psa. Powinien być odpowiednio rozciągliwy, aby nie ograniczać ruchów zwierzęcia, wyjątkowo ciepły, a przy tym nieprzemakalny.