You are currently viewing Profesjonalne wsparcie po stracie

Profesjonalne wsparcie po stracie

Jeżeli przeżywamy taką traumę, jaką jest śmierć bliskiej osoby, na pewno czujemy, jak tracimy grunt pod nogami. Ciężko jest się czuć dobrze, kiedy wiemy, że ktoś, kto był nam bliski nas opuścił. Czasami jednak żałoba potrafi przybrać formę depresji, nerwicy lub inną, równie nieprzyjemną. Wtedy dobrze jest się udać po jakąś naprawdę profesjonalną pomoc.

Najlepsza pomoc ze strony psychologa

wsparcie po stracie bliskiej osoby wolaJestem osobą, którą ciężko jest zasmucić czy załamać. Zawsze szłam przez życie nie martwiąc się o nic przesadnie i starając się pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Poczucie to jednak zniknęło w momencie, w którym zmarła moja siostra. Zawsze miałyśmy dobry kontakt, w dzieciństwie byłyśmy nierozłączne i mogę spokojnie powiedzieć, że dla mnie była ona najlepszą przyjaciółką. Kiedy więc ją straciłam, nie mogłam się podnieść. Nie miałam ochoty wstawać z łóżka, chodzić do pracy, jeść czy sprzątać w domu. Mój mąż starał się mnie pocieszać, ale to na nic się zdawało. W końcu powiedział więc, że to czas, by poszukać profesjonalnej pomocy, osoby, która zapewni mi profesjonalne wsparcie po stracie bliskiej osoby Wola posiadała na całe szczęście kogoś takiego, dlatego zdecydowałam się posłuchać męża. Dopiero psycholog pomógł mi faktycznie uzewnętrznić targające mną emocje, poukładać je i zrozumieć, że nie mogę teraz się załamać, bo siostra na pewno by tego nie chciała. Pomoc psychologa okazała się niezastąpiona.

Kiedy kogoś tracimy, mamy pełne prawo czuć się źle, mamy prawo płakać i nie mieć siły na nic innego. Jeżeli trwa to jednak zbyt długo to koniecznie powinniśmy zasięgnąć pomocy specjalisty. Na pewno pomoże nam on zrozumieć pewne rzeczy i jakoś się pozbierać. Może będzie to trudne, ale odpowiedni człowiek na pewno zrobi wszystko byśmy stanęli na nogi.