You are currently viewing Łóżeczko w białym kolorze

Łóżeczko w białym kolorze

Narodziny dziecka są przełomowym momentem w życiu rodziców, dlatego starają się na nie jak najlepiej przygotować. Przyszłe mamy kompletują wyprawki i urządzają pokój malucha, w którym nie może zabraknąć najważniejszych mebli.

Jakie łóżko wybrać dla malucha?

białe łóżeczko 120x60Małe dzieci muszą spać w łóżeczku ze szczebelkami, ponieważ jest to jedyne, bezpieczne miejsce dla nich. Choć wybór nie jest prosty, to warto się dokładnie przyjrzeć kilku modelom. Zawsze najlepiej jest wybierać meble w neutralnym kolorze, aby łatwo można było do nich skompletować resztę mebelków. Bardzo dobrą opcją jest białe łóżeczko 120×60, które będzie pasować zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Jest to kolor uniwersalny, który nie jest ściśle związany z żadną płcią. Dziecięce łóżeczka są przeważnie wykonane z drewna, ponieważ jest ono bezpiecznym i trwałym surowcem. Taki model z pewnością przetrwa niejednego malucha. Jeżeli zależy nam  maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w pokoju malucha, to najlepiej jest wybierać modele z szufladami, które stanowią dodatkowe miejsce na przechowywanie zabawek, zapasowej pościeli czy rzeczy dla dziecka. Jeżeli chodzi o rozmiar, to wszystkie modele są uniwersalne i mają regulowane dno. Dla noworodków i niemowlaków do momentu aż nie nauczą się samodzielnie siadać ustawia się je na najwyższym poziomie. Kiedy już siada i zaczyna wstawać, to trzeba je obniżyć do maksymalnego poziomu, żeby maluch nie wypadł z niego. Oczywiście do kompletu trzeba jeszcze dokupić materac, który jest sprzedawany oddzielnie.

Jeżeli chcemy, aby maluch mógł dłużej korzystać z łóżeczka, to warto poszukać modeli, które mają demontowane szczebelki, dzięki czemu dziecko może samodzielnie do niego wejść lub z niego wyjść. Najczęściej taki model wystarcza dzieciom aż do trzeciego roku życia.