You are currently viewing Dobre i tanie baterie do telefonów

Dobre i tanie baterie do telefonów

Każdy telefon komórkowy – bez względu na rodzaj – potrzebuje do swojego działania baterii. W baterii zawarta jest energia elektryczna, z której telefon korzysta do swojego działania. Baterie mają ograniczoną żywotność. Najczęściej jest to tysiąc lub dwa tysiące cykli ładowania, czyli pojedynczych podłączeń do ładowarki. Niby jest to dużo, ale jeśli telefon ładowany jest codziennie to z czasem bateria wytrzymuje coraz krócej. Wtedy się ją po prostu wymienia na nową.

Można kupić baterie z gwarantowaną żywotnością

maxcom - bateria z gwarancjąNie każdy wymienia telefon na nowy z częstotliwością sugerowaną przez operatorów, czyli raz na dwa lata. Mniej więcej co tyle czasu można sobie wziąć w abonamencie nowy telefon. Wiele osób – głównie starszych – używa telefon dłużej, bo korzystają z rozwiązań prepaid. Wiadomo też, że wiele osób jest zwolennikiem klasycznych telefonów z klawiaturą. I to właśnie w takich telefonach baterie wymienia się najczęściej. Niewątpliwie największym producentem baterii jest firma Maxcom – bateria z gwarancją kosztuje u nich naprawdę niewiele. Do klasycznych modeli telefonów baterię można kupić za około trzydziestu złotych. Za tą cenę można mieć baterię wysokiej jakości, która na dodatek będzie miała gwarantowaną żywotność. Gwarancja na baterię wystawiana jest na okres dwóch lat i w tym czasie powinna ona działać cały czas na pełnych możliwościach. Oznacza to mniej więcej tyle, że w całym okresie użytkowania powinna wytrzymywać tyle samo godzin pracy telefonu i jego czuwania. Kupując telefon komórkowy z myślą o jego wieloletnim użytkowaniu trzeba mieć na względzie to, że być może po jakimś czasie trzeba będzie kupić do niego nową baterię na wymianę. Można ją kupić w sklepie internetowym producenta albo w dużych marketach z elektroniką. Niewielki koszt nowej baterii powoduje, że można ją wymieniać nawet częściej niż to konieczne.

Nowa bateria zawsze będzie wytrzymywać o wiele dłużej niż ta, której używamy już w telefonie przez dłuższy czas. Jest to taka część telefonu, która ulega eksploatacji a do działania telefonu jest niezbędna. Żaden telefon nie będzie działał bez baterii. O jej wymianie na nową warto pomyśleć zawsze wtedy, gdy zauważymy spadek wytrzymałości aktualnie używanego akumulatora. Tanie baterie można kupić w popularnych sklepach z elektroniką.