You are currently viewing Przewaga nitów nad wkretami

Przewaga nitów nad wkretami

 

Nitowanie jest cieszącą się coraz większą popularnością metodą na łączenie ze sobą różnych powierzchni. Początkowo metodę tą wykorzystywali głownie profesjonaliści. Z czasem jednak, nitowanie stało się dostępne dla wszystkich, ze względu na spadające ceny potrzebnych do wykonania tej metody narzędzi.

Zalety nitonakrętek stalowych

nitonakrętki staloweAby szybko i sprawnie wykonywać nitowanie, potrzebne nam będą dwa elementy: nitownica oraz nity. Te drugie, znane także jako nitonakrętki stalowe, są głównym elementem umożlwiającym stworzenie stabilnego połączenia pomiędzy dwiema różnymi powierzchniami. Co więcej, nitonakrętki są znacznie bardziej zróżnicowane niż wkręty czy gwoździe i nie chodzi tylko o ich rozmiary. Nity mogą się bowiem różnic miedzy sobą tym, z jakiego materiały zostały wytworzone. Najlepsza opinią cieszą się zdecydowanie nitonakrętki ze stali  a w szczególności te wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu bowiem, takie nity mogą być używane tam, gdzie będą narażone na różnego rodzaju niekorzystne czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne. Nitonakrętki stalowe są więc bardzo często wykorzystywane podczas tworzenia pokrycia dachowego na różnych obiektach. Z racji tego, że podczas tworzenia łączeń nie uszkadzają powierzchni tak jak wkręty, nity są najlepszym wyborem do wykonywania tego rodzaju prac. Warto dodać, że nitonakrętki stalowe bardzo dobrze współpracują z tanimi nitownicami ręcznymi. Dzięki temu są dobrym wyborem zarówno na rozpoczęcie swojej przygody z nitowaniem, jak i podczas wykonywania profesjonalnych zadań za pomocą nitownicy pneumatycznej.

Prace remontowe będą mogły mieć znacznie sprawniejszy przebieg, jeżeli do ich przeprowadzenia użyjemy nowoczesnego sprzętu. Przykładem mogą być tu nitownice, wybierane coraz częściej zamiast wkrętarek. Nadają się one do użycia zarówno podczas prostych prac, jak i bardziej skomplikowanych zadań montażowych.