You are currently viewing Markery permanentne do wielu zastosowań

Markery permanentne do wielu zastosowań

Wynalezienie markera, który może pisać po większości twardych powierzchni, pomogło nie tylko branży przemysłowej, ale także pozwoliło na otwarcie wielu nowych dróg artystom, oraz osobom, które zajmują się wszelkiego rodzaju zdobieniem artystycznym. Markery tego typu mają niezwykle ważną zaletę, są nie tylko wydajne, ale także wytrzymałe na wysychanie i degradację końcówki piszącej.

Markery typu permanentnego i ich funkcje

marker permanentnyMyśląc o tego typu markerach mamy na myśli często wersję czarną, która jest najbardziej popularna ze wszystkich. Marker permanentny w kolorze czarnym może stanowić niezwykle ważny element, używany do znaczenia produktów, a także nanoszenia na ich powierzchni ważnych informacji. Dzięki temu, iż markery tego typu są odporne na zabrudzenie i ścieranie, mogą pisać nawet wtedy, gdy są używane do znakowania brudnych lub zakurzonych powierzchni. Czarne i kolorowe markery tego typu są od lat używane do oznaczania i podpisywania płyt CD-R. Dzięki mieszance substancji chemicznych, markery tego typu nie tylko trwale piszą po płytach, ale także mogą być stosowane do szybkiego podpisywania, bez konieczności odczekiwania na wyschnięcie tuszu. Markery mogą także być idealne dla znaczenia i zdobienia elementów ceramicznych, na których również z łatwością nanosi się tusz. Różne kształty końcówek pozwalają na modelowanie pisma lub kreski graficznej.

Markery typu permanentnego są wykorzystywane także w warsztatach, gdzie mogą być używane do zaznaczania elementów stalowych, drewnianych czy plastikowych. Wiele firm wykorzystuje piloty i pisaki tego typu do pisania wewnętrznych kodów, które mogą być umieszczone na przykład na częściach samochodowych, które są umieszczane w komisach i sklepach z używanymi elementami karoserii.