You are currently viewing Efektywne rębaki do drewna

Efektywne rębaki do drewna

Rębaki do drewna to znane od wielu lat i bardzo przydatne urządzenia do rozdrabniania gałęzi wraz z odrostami oraz innych elementów pozostałych po wycince. Jest to urządzenie znakomicie wpisujące się w proekologiczne trendy głoszące konieczność oszczędnego gospodarowania cennymi zasobami drzewnymi. Rozdrobnione odpady, które jeszcze jakiś czas temu nie były przerabiane obecnie są cennym surowcem do produkcji chociażby opału.

Mobilny rozdrabniacz do drzewa

rębak ciągnikowyRębaki są urządzeniami produkowanymi w trzech wersjach napędu co ma wpływ na ich mobilność. Rozdrabniacze są napędzane silnikami elektrycznymi, spalinowymi oraz czerpią napęd z ciągników rolniczych poprzez wał odbioru mocy (WOM). Nowoczesny rębak ciągnikowy już z samego faktu współpracy z ciągnikiem jest urządzeniem mobilnym zdolnym do pracy w bardzo trudnych warunkach terenowych. Możliwość wykonywania prac bezpośrednio w terenie skraca czas wykonania usługi oraz obniża koszty. Producenci oferują rębaki ciągnikowe o bardzo różnorodnych parametrach roboczych dostosowane do minimalnych obrotów silników traktorów. Trzeba bowiem pamiętać, że brak zgrania znamionowych wartości pracy rębaka z minimalnymi obrotami silnika skutkuje w minimalnym przypadku brakiem wymaganej wydajności pracy. Rębaki ciągnikowe podwiesza się na trójpunktowym układzie zawieszenia dzięki czemu urządzenie wraz z ciągnikiem tworzą zwartą całość. Istnieją na rynku również modele umieszczone na ramach kołowych i podczepiane do ciągnika. Podstawową cechą nowoczesnych rębaków ciągnikowych produkowanych również w Polsce jest bardzo duża wydajność w określonej klasie, łatwość i bezpieczeństwo obsługi, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Rozdrabniacze ciągnikowe dostarczane są na rynek w dwóch wersjach mechanizmów tnących, bębnowym oraz tarczowym. Oba mechanizmy są bardzo wydajne lecz klienci mają swoje preferencje, które są brane pod uwagę przez producentów.

Dobre rębaki ciągnikowe są konstruowane w taki sposób by jak najbardziej ułatwić pracę operatora. Posiadają szeroki, blaszany lej podawczy, sterowanie odbywa się przy pomocy elektronicznych paneli. Mechanizmy pomocnicze umożliwiają stabilne wprowadzanie materiału drzewnego, a obrotowe ramię umożliwia dokładne ukierunkowanie wyrzutu drewnianych zrębków.