You are currently viewing Jaki kojec dla psa?

Jaki kojec dla psa?

W sytuacji, gdy nie mamy możliwości, aby nasz pies przebywał z nami w domu lub mieszkaniu, często korzystamy z rozwiązania, jakim jest kojec na podwórku. Jednak podczas wyboru, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Producenci na rynku przedstawiają bardzo bogatą ofertę, w której produkty różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także kształtem, wielkością czy kolorystyką. Na jaki rodzaj ostatecznie się zdecydować?

Kojec wykonany z drewna

kojec dla psa z drewnaAby dopasować odpowiedni kojec dla naszego czworonoga, musimy wiedzieć jaką ilością miejsca dysponujemy na podwórku. Kojec nie może być zbyt mały, ponieważ pies nie będzie czuł się w nim komfortowo i wygodnie. Dlatego im większy kojec, tym lepiej dla każdego pupila. W sytuacji, gdy jednak nie dysponujemy zbyt dużym miejscem, świetnym rozwiązaniem będzie zakup kojca z budą, która będzie umieszczona na zewnątrz niego. Dzięki temu możemy zaoszczędzić przestrzeń, która zwiększy wybieg dla psa, w szczególności będzie to bardzo korzystne, gdy jest on dużej rasy. W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym wyborem jest kojec dla psa z drewna, który możemy zamówić w dowolnie wybranym przez nas rozmiarze. Zdecydować możemy się na kojce wykonane w całości z drewna lub częściowo połączone z materiałem ze stali, co czyni je jeszcze trwalsze i mocniejsze. Kojec wykonany z drewna będzie również pięknie się prezentował w naszym ogrodzie oraz będzie jego ciekawą dekoracją. Każdy pies w ciągu dnia powinien jak najwięcej czasu spędzać na podwórku, biegając i bawiąc się, a przebywać w kojcu tylko w określonych sytuacjach. Należą do nich m.in.: wizyta niespodziewanych gości, listonosza, czy kuriera. Jak również w momencie, gdy musimy wyjść z domu i pies zostaje całkowicie sam, a my mamy obawy przed jego ucieczką. Także w nocy, podczas snu pies będzie z pewnością bezpiecznie czuł się we własnej budzie i umieszczonym w niej miękkim legowisku.

Kojec powinien być miejscem dla psa, w którym będzie mógł swobodnie odpocząć, zasnąć, napić się wody oraz zjeść pokarm. To również przestrzeń, w którym będzie mógł się schronić np. przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i będzie czuł się bezpiecznie. Kojec jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli, których pies ma swój domek na dworze.