You are currently viewing Tani styropian do dociepleń kupiłem w Lublinie

Tani styropian do dociepleń kupiłem w Lublinie

Po kilku latach mieszkania we własnym domu doszedłem do wniosku, że zimą ogrzewanie mojego domu jest bardzo kosztowne. Miałem wrażenie, że pali się w piecu nieustannie, a w domu i tak jest za zimno. Tony opału, które zużywałem w zimie tylko utwierdzały mnie w tym przekonaniu. Postanowiłem zainteresować się tym tematem i zwróciłem uwagę na fakt, że elewacja mojego domu nie jest w żaden sposób docieplona. I w tym chyba tkwiła przyczyna.

Szukałem najtańszego styropianu fasadowego

styropian w LublinieJak tylko zaczęło się robić cieplej i przyszła wiosna to wróciłem do tematu docieplenia domu od zewnątrz. Najpierw poczytałem o kosztach takich prac. Okazało się, że wiele firm budowlanych za takie prace liczy sobie około stu złotych za metr kwadratowy. Taka cena uwzględniała zakup materiałów i całą robociznę. Jeśli ma się duży dom i policzy się powierzchnię ścian zewnętrznych to okazuje się, że ta jednostkowa kwota za metr zamienia się w całkiem sporą kwotę za całość wykonanych prac. Postanowiłem, że skorzystam z usług firmy, ale materiały kupię samodzielnie. I zacząłem szukać najtańszej oferty na materiały potrzebne do ociepleń. Znalazłem hurtownię materiałów budowlanych oferującą bardzo tani styropian w Lublinie. Zdecydowałem się skorzystać z ich oferty, chociaż dzieliła mnie od tej hurtowni odległość dwudziestu kilometrów. Na szczęście okazało się, że przy odpowiedniej kwocie zamówienia oferują darmowy transport do trzydziestu kilometrów. Zamówiłem więc odpowiednią ilość styropianu fasadowego. Jeszcze się miło zaskoczyłem, bo jak sprawdzałem cenę na stronie internetowej to myślałem, że to cena za metr kwadratowy. Okazało się jednak, że podana cena dotyczyła całej paczki styropianu, a w paczce było półtora metra kwadratowego. Obliczyłem, że takich paczek na mój dom potrzebnych będzie około trzystu.

Styropian przywieziono mi już na drugi dzień po złożeniu zamówienia. Teraz zostało mi jeszcze tylko znaleźć firmę, która wykona u mnie docieplenie. Ale przynajmniej mogę być pewien, że materiały zamówiłem najtaniej z możliwych. A wątpię, żeby firma zwracała uwagę na cenę przy zamawianiu styropianu. Na pewno sporo w ten sposób zaoszczędzę, bo sama robocizna to koszt w granicach czterdziestu złotych za metr kwadratowy. Dlatego opłaca się materiały kupować samemu.