You are currently viewing Zastosowanie folii pęcherzykowej

Zastosowanie folii pęcherzykowej

To, w jaki sposób zostanie zabezpieczony produkt przed wysłaniem, ma największe znaczenie dla zadowolenia klientów sklepów wysyłkowych. To, czy dany produkt został zapakowany dokładnie przełoży się na to, czy przetrwa on transport do klienta. Jest to szczególnie widoczne w przypadku bardzo delikatnych produktów.

Zalety folii pęcherzykowej

folia pęcherzykowa producentPracownicy sklepów wysyłkowych i magazynów musza bardzo przykładać się do zapakowania produktów przed ich wysyłką. Wynika to z faktu, że podczas samego transportu produkt jest narażony na uszkodzenia mechaniczne co z kolei będzie wpływać na ocenę wystawioną sklepowi przez klientów. Dlatego też do pakowania produktów w takich miejscach najczęściej używana jest folia pęcherzykowa producent tej folii wykorzystuje do jej wytworzenia kilka warstw folii z poliuretanu, a te wierzchnie warstwy są wyposażone w komory wypełnione powietrzem. Dzięki temu folia pęcherzykowa pełni podobną funkcję jak poduszki powietrzne w samochodach, nie dopuszczając do żadnych uszkodzeń towaru, który w nią jest zapakowany, nawet gdy został on upuszczony czy też rzucony. Ta duża skuteczność folii pęcherzykowej w zabezpieczaniu towarów przed skutkami uszkodzeń mechanicznych sprawa, że jest ona najczęściej wykorzystywana do pakowania produktów, które są naturalnie podatne na uszkodzenia. Są to w szczególności tego rodzaju produkty,  które zostały wykonane ze szkła, gdzie każde najmniejsze uszkodzenie może spowodować poważne uszkodzenie takiego towaru. To właśnie w folie pęcherzykowe są pakowane produkty takie jak szklane naczynia, kubki, zegary, sprzęt elektroniczny taki jak smartfony oraz szklane wagi. Dzięki zabezpieczeniu takich produktów folią pęcherzykową ryzyko ich uszkodzenia w czasie transportu jest ograniczone do minimum. Na duży plus folii pęcherzykowej przemawia również fakt, że zabezpieczanie różnych produktów przy jej pomocy trwa bardzo krótko, a dodatkowo wystarczą do tego bardzo małe ilości tej folii. Wszystko to sprawia, że ten rodzaj folii jest obecnie powszechnie używany na magazynach.

Każdy towar w czasie transportu jest narażony na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z tego właśnie względu tak ważne jest zabezpieczenie wysyłanej przesyłki. Obecnie do zabezpieczania wrażliwych towarów wykorzystywane są specjalne rodzaje folii.