You are currently viewing Do ogrodu zamówiłem basen całoroczny

Do ogrodu zamówiłem basen całoroczny

 

Zawsze marzył mi się w ogrodzie piękny i duży basen. To było zarówno moje marzenie jak i mojej żony i naszego synka. Chcieliśmy mieć taki komfort, żeby nie musieć nawet wyjeżdżać na wakacje. Mój syn namawiał mnie już od miesięcy, żebym się w końcu zajął tym tematem na poważnie. No i nadszedł ten czas, w którym na poważnie zainteresowałem się tym tematem. Zdecydowałem, że najlepszą opcją będzie basen wbudowany w ziemię na stałe.

Zamówiłem najlepszy basen ogrodowy u producenta

najlepsze baseny ogrodowe całoroczneNajpierw myślałem o zrobieniu basenu całorocznego, ale takiego na dużym stelażu, który po prostu ustawia się w ogrodzie i przez lata się go już nie rozkłada. Przy czym taki basen zabiera strasznie dużo miejsca, bo nie jest wbudowany w ziemię a jedynie stoi na wcześniej przygotowanym podłożu. Biorąc pod uwagę, że ma on prawie półtora metra głębokości to potrafi zasłonić całkiem sporo przestrzeni. Poszukałem w internecie oferty producenta basenów całorocznych montowanych w ziemi. Chodziło mi o taki basen, jak mają w hotelach czy rezydencjach. Znalazłem producenta, który oferował naprawdę najlepsze baseny ogrodowe całoroczne w bardzo dobrych cenach. Sam basen to jednak nic, bo dla mnie o wiele większe znaczenie miało jego zamontowanie. Ale tym również zajmował się ten producent, bo oferował kompleksowe rozwiązania w zakresie basenów ogrodowych. Wystarczyło jedynie określić dokładne wymiary takiego basenu. Po naradzie rodzinnej zdecydowaliśmy się na basen w kwadracie o wymiarach cztery na cztery metry. To już całkiem spora powierzchnia, w której można nawet próbować popływać. W każdym razie taki basen wybraliśmy wspólnie i taki u nas zamontowano. Prace przebiegały bardzo szybko, a zrobienie basenu trwało niespełna trzy tygodnie. Jest przy tym pracy jak przy budowie domu, bo koparka chodziła na naszej posesji przez dwa dni.

Teraz możemy korzystać z dobrodziejstwa basenu ogrodowego zawsze wtedy, kiedy chcemy się schłodzić lub po prostu zrelaksować. Do basenu zamontowano nowoczesną aparaturę czyszczącą i filtrującą, dzięki czemu nie musimy się zupełnie niczym zajmować jeśli chodzi o kwestię czystości wody w basenie. Baseny całoroczne montowane w ziemi mają wiele plusów. Największy plus jest taki, że one po prostu elegancko wyglądają i nie rzucają się bardzo w oczy.