You are currently viewing Cudowny krzew Weigela

Cudowny krzew Weigela

Jeżeli poszukujemy do naszego ogrodu krzewów, które mogą być żywopłotem, a przy okazji wypuszczają piękne kwiaty to powinniśmy zapoznać się z krzewuszką tytułowaną w hołdzie Weigela. To unikatowa roślina, która sprawia, iż ogród staje się wyjątkowo pięknym miejscem. Dlatego tak wiele osób sięga po tą prostą w pielęgnacji roślinę kwietną.

Kwietne krzaki Weigela

krzewuszka weigelaNiekiedy zastanawiamy się nad zakupem krzewu kwietnego do naszego ogrodu, który sprawi, iż będzie o wiele przyjemniej w naszym miejscu. Dlatego polecana jest krzewuszka Weigela, która niegdyś była znana tylko w Japonii oraz Chinach. Jest to bardzo duży krzew, ponieważ rośnie aż do 4 metrów wysokości. Mimo to możemy spokojnie podcinać go regularnie, gdyż będzie i tak kwitnąć. To wszystko dlatego, że roślina ta kwitnie tylko na pędach jednorocznych. W związku z tym co jakiś czas przeprowadzajmy cięcia prześwietlające, a stare pędy wycinajmy aż do ziemi. Warto wspomnieć, iż jest to roślina banalna w pielęgnacji. Wymaga jedynie żyznej gleby, a także ustawienia w miejscu słonecznym bądź półcieniu. Mimo to najpiękniej zakwitnie nam w osłonecznionym miejscu. Krzewuszka ma dzwonkowate kwiaty i kwitnie na biało, różowo i rubinowoczerwono, a dodatkowo może mieć zielone lub kolorowe liście. Przy okazji świetnie spisze się jako żywopłot w połączeniu z lilakiem oraz jaśminowcem. Pamiętajmy też, iż krzewuszki sadzi się na jesień i nawozi raz do roku.

Pięknym krzakiem, który coraz częściej widuje się w ogrodach są krzewuszki, ponieważ to ogromne krzewy, które wypuszczają cudowne kwiaty. Dzięki temu w ogrodzie wygląda nieziemsko, a my możemy z tego typu rośliny zrobić żywopłot. Przy okazji to roślina, o którą bardzo łatwo się dba. Dlatego polecana jest nawet mniej doświadczonym ogrodnikom.