You are currently viewing Profesjonalne opiekunki w Niemczech

Profesjonalne opiekunki w Niemczech

 

Bez względu czy opiekujemy się dzieckiem, czy osobą w podeszłym wieku, to musimy się wykazywać odpowiedzialnością. Takie osoby nie zawsze są świadome tego co robią i często trzeba im pomagać w wykonywaniu podstawowych czynności.

Czy opiekunka w Niemczech musi znać język?

opiekunka niemcy bez znajomości językaPraca za granicą najczęściej wymaga znajomości języka obcego, ponieważ konieczne jest komunikowanie się, ale są też posady, które tego nie wymagają. Choć będą one nieco gorzej płatne, to nadal będą bardzo korzystne dla Polaków. Jeżeli interesuje nas praca jako opiekunka Niemcy bez znajomości języka będziemy mogli sobie poradzić, bo oferty są różnicowane. Dysponują one szeroką ofertą posad dla opiekunek, które spełniają określone wymagania, ale także dla tych, które nie mają doświadczenia, ani nie potrafią się posługiwać językiem niemieckim. Praca polega przede wszystkim na sprawowaniu całodobowej opieki nad osobą starszą, która może być całkowicie lub jedynie częściowo niesamodzielna. Do głównych obowiązków opiekunek w Niemczech należy mycie, ubieranie i karmienie seniora. Czasem konieczne jest podawanie leków czy wykonywania podstawowych badań takich jak mierzenie ciśnienia czy sprawdzanie poziomu cukru we krwi. Jest to praca, która na pewno wymaga cierpliwości i empatii oraz zaangażowania się w wykonywane obowiązki. Ponieważ opiekunka mieszka razem z podopiecznym, to najczęściej opieka jest sprawowana przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W takim charakterze pracuje się kilka tygodni, po których wraca się do kraju.

W Niemczech zarobki są znacznie wyższe niż u nas w kraju, więc nawet na najniższych stanowiskach można zarobić więcej. Poza tym polskie opiekunki mają opinię pracowitych i profesjonalnych w Niemczech, więc nic dziwnego, że nie brakuje ogłoszeń o pracę w tym charakterze.